آموزش استفاده از شورت کد در وردپرس

قبل از اینکه شما شروع به مطالعه این مقاله کنید، باید آموزش شورت کد وردپرس چیست را مطالعه کرده باشید. در آنجا مبانی کار گفته شده و دیگر آنها در اینجا تکرار نخواهند شد. اما برای تکمیل بحث شورت کدها یا همان کدهای کوتاه وردپرس، بد نیست در ادامه مقاله قبلی یک آموزش استفاده از شورت کد در وردپرس را هم تقدیم شما نماییم تا بهتر بدانید که چطور باید از شورت کدها در وردپرس استفاده کرد.

آموزش استفاده از شورت کد در وردپرس

آموزش استفاده از شورت کد در وردپرس

شورت کدها را قبل از اینکه بتوانیم استفاده کنیم، اول باید توسط برنامه نویس تعریف شده باشند. مثلاً افزونه Contact Form 7 را در نظر بگیرید که برای ساخت فرم تماس، پس از اینکه شما فرم تماس خود را ایجاد کردید، یک کد کوتاه به شما داده می شود که آن را باید در یک برگه قرار دهید. این کد کوتاه قبلاً ساختارش توسط برنامه نویس افزونه Contact Form 7 تعریف شده است و حالا شما از آن به راحتی استفاده می کنید.

معمولاً هر افزونه بسته به کاری که انجام می دهد، ممکن است از شورت کد برای عملی کردن کاربردش استفاده کند. و نکته جالب اینجاست که حتی اگر شما هم کمی به برنامه نویسی وردپرس مسلط باشید، در فایل functions.php قالب خود، می توانید از تابع شورت کد وردپرس استفاده کنید و یک شورت کد برای انجام کار خاصی تولید کنید. مثلاً نمایش جعبه های محتوایی با ظاهر متفاوت در سایت را به کمک شورت کدها انجام دهید. که البته باید مباحث طراحی پوسته وردپرس ما را دنبال کرده باشید تا الان قادر باشید یک چنین کاری را انجام دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  شورت کد وردپرس چیست ؟

شورت کد را در کجا بگذاریم؟

شورت کد وردپرس برای زمانی ساخته شده که ما قادر به استفاده از کدهای PHP نیستیم. مثلاً مابین نوشته های پست های سایت، ما نمی توانیم از کدهای PHP استفاده کنیم. اینجاست که شورت کدها عملیات را برای ما پشت پرده انجام می دهند و نتیجه اش را در صفحات سایت نشان می دهند. پس در جایی که ما می توانیم از کدهای PHP استفاده نماییم، شاید اصلاً نیازی به شورت کد نباشد. اما در همان جا هم طبق توضیحات بعدی قادریم از شورت کدها هم استفاده کنیم.

استفاده از شورت کد در فایل های وردپرس

طبق توضیحاتی که تا بدین جا گفته شد، برای اینکه شورت کدی را داخل یکی از فایل های PHP قالب یا افزونه وردپرس مورد استفاده قرار دهیم، بایستی از تابع do_shortcode برای این منظور استفاده کنیم. به صورت زیر:

<? php echo do_shortcode("[shortcode]"); ?>

در اینجا باید به جای [shortcode] نام همان شورت کد را وارد کنیم. حالا وردپرس نتیجه را در صفحات سایت چاپ (Echo) می کند. این هم یک ترفند برای استفاده از شورت کدها برای زمانی بود که می خواستیم از شورت کدها درون فایل های وردپرس استفاده کنیم.

پس شما با خواندن این مقاله در کنار آموزش های دیگر سایت، یاد گرفتید که چطور از شورت کد در وردپرس خود استفاده کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  استفاده از شورت کد در قالب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.