افزایش سرعت وردپرس با افزونه Autoptimize

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چطور می‌توان سرعت سایت را بالا برد؟ با بالا بردن سرعت سایت، مزیت‌های زیادی نصب سایت ما خواهد شد. که به طور خلاصه افزایش بازدید و فروش سایت نتیجهٔ نهایی آن است. یعنی همان چیزی که همهٔ مدیران سایت‌ها به دنبال آن می‌گردند!

زمانی که سرعت سایت بالا برود، یکی از مهم‌ترین معیارهای رتبه‌بندی سایت از نظر موتورهای جستجو، که همان مهم‌ترین معیار از نقطه نظر سئو است، بهبود پیدا می‌کند. این جدای از تجربهٔ بهتر برای کاربران سایت است؛ به طوری که اگر از سایت شما از نظر سرعت راضی باشند، احتمال اینکه بیشتر به آن مراجعه کننده بالاتر خواهد رفت. پس حتماً باید روی این مولفه کار کرد.

افزایش سرعت وردپرس با افزونه Autoptimize

یکی از بهترین روش‌های برای بالا بردن سرعت سایت، کم کردن حجم اسناد سایت است. سایت ما که با وردپرس ساخته شده، از اسناد یا فایل‌های مختلفی تشکیل شده است. هر سند ممکن است حجم زیادی داشته باشد، که بدون تاثیر روی محتوا و ظاهر سایت، می‌توان آن را کاهش حجم داد. مثلاً نویسه‌های اضافی از درون سند را حذف کرد. البته که این کار به صورت دستی به قدری سخت است که اصلاً امکان پذیر نیست.

از طرف دیگر تعداد اسنادی که از طرف سرور برای ساخت نمای یک صفحه درون مرورگر فراخوانی می‌شوند هم بی‌تاثیر روی سرعت سایت نیست. هر چقدر این فراخوانی‌ها کمتر باشد، یعنی در زمان کمتری آن صفحه باز خواهد شد. معمولاً در یک صفحه از سایت ممکن است چندین سند از یک نوع فراخوانی شوند. مثلاً ۳ تا سند CSS یا ۴ تا سند JS که بسته به تعداد افزونه‌هایی که نصب می‌کنیم و یا قالبی که نصب کردیم، این تعداد کم و زیاد می‌شود. اما چیزی که مشخص است، قطعاً تعداد آنها یکی نیست! اما فرض کنید تمامی کدهای CSS را بتوان درون یک سند یکپارچه کرد و فقط همان یک سند را درون صفحه بارگذاری نمود! می‌دانید که چقدر در سرعت صفحات سایت شما تاثیر گذار است؟

یک آموزش جذاب دیگه!  برای بالا بردن سرعت سایت چه کنیم؟

افزونه Autoptimize را نصب کنید و سرعت وردپرس را بالا ببرید!

با توجه به این توضیحات حالا وقت معرفی افزونهٔ Autoptimize است که خیلی راحت و سریع و بهینه، با کم کردن حجم اسناد صفحات وب، به روش‌هایی که در بالا توضیحات آنها ارائه شد، سبب بالا رفتن سرعت صفحات سایت شما خواهد شد. کاربران شما رضایت دارند و موتورهای جستجو رتبهٔ خوبی را به سایت شما خواهند داد.

افزونه Autoptimize تنظیمات خیلی ساده‌ای دارد و به راحتی هم فعال می‌شود. رایگان کار می‌کند که البته اگر به دنبال قابلیت‌های بیشتری مثل CDN هم باشید، کمی باید هزینه کنید! ولی همان امکانات رایگان آن هم کم نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به Autoptimize و آموزش کار کردن با آن به مقالهٔ حجم صفحات سایت خود را با افزونه Autoptimize کم کنید مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.