ارجاع بازدید کنندگان وردپرس با افزونه Simple 301 Redirects

اگر خواسته باشیم به صورت خودکار بازدید کنندگان را از یک نشانی به یک نشانی دیگر منتقل کنیم، باید از ارجاع یا Redirect استفاده کنیم. برای ارجاع دادن روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از ساده‌ترین آنها نصب یک افزونهٔ Redirection است. یکی از افزونه‌هایی که شما می‌توانید برای این منظور استفاده کنید Simple 301 Redirects نام دارد. نصب و استفاده از این افزونه هیچ گونه پیچیدگی‌ای ندارد. به همین خاطر خیلی از تازه‌کارها را به سمت خود جذب کرده است.

ارجاع بازدید کنندگان وردپرس با افزونه Simple 301 Redirects

رابط کاربری افزونهٔ Simple 301 Redirects را می‌توانید در صفحهٔ زیر ببینید. پس از نصب افزونه، یک صفحه در گروه صفحات «تنظیمات» پیشخوان وردپرس ایجاد می‌شود که با ورود به آن شما دو تا جعبه در اختیار خواهید داشت.

صفحه ارجاع ها در افزونه Simple 301 Redirects

جعبهٔ اول با نام Request است و نشانی صفحه‌ای از مجموعه صفحات سایت خودمان را باید وارد کنیم. که بازدید کننده وقتی وارد این صفحه شد، وارد صفحهٔ دیگری شود. نشانی صفحهٔ مقصد را باید درون جعبهٔ Destination وارد کنیم. به مثال هایی که برای هر کدام داده شده دقت کنید. نشانی درخواستی حتماً باید به صورت نسبی باشد. یعنی نباید با http یا https شروع شود. فقط کافی است مسیرِ پس از دامنه را وارد کنید. مثلاً اگر شما قصد دارید بازدید کنندگان صفحهٔ http://example.com/first-index.html از سایت شما به یک صفحهٔ دیگر هدایت شوند، باید first-index.html را وارد کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  غیرفعال کردن ارجاع صفحات ۴۰۴ وردپرس به صفحه اصلی

در جعبهٔ مقصد هم می‌توانید نشانی یک صفحه از هر صفحه از سایت‌های دیگر یا سایت خودتان را وارد نمایید. مثلاً در اینجا طبق عکس بالا، نشانی صفحه‌ای از یک سایت دیگر را وارد کردیم. هر زمان هم خواستید یک ردیف دیگر اضافه کنید، روی ADD NEW کلیک کنید که به همین صورت می‌توانید یک ارجاع دیگر ایجاد کنید. با کلیک روی دستور UPDATE هم می‌توانید ارجاع‌هایی که تا الان ساختید را ویرایش کرده و یا با کلیک روی علامت سطل زباله آن را حذف کنید.

نکتهٔ جالب اینجاست که نحوهٔ استفاده از این افزونه به همین جا ختم نمی‌شود. شما به صورت Wildcard هم می‌توانید ارجاع را انجام دهید. ارجاع Wildcard به این معنا است که گروهی از صفحات سایت را به یک گروه متناظر دیگر از صفحات مقصد ارجاع دهیم. یعنی در این روش دیگر تنها یک صفحه به یک صفحهٔ دیگر ارجاع داده نخواهد. بلکه گروهی عمل می‌شود.

مثلاً تصویر زیر را ببینید که هر فایلی که در مسیر old-folder قرار گرفته است، به مسیر new-folder از روی همان هاست ارجاع داده می‌شود گزینهٔ Use Wildcards را هم در پایین می‌بینید که با فعال کردن آن این قابلیت فعال خواهد شد.

افزودن یک ارجاع در Simple 301 Redirects

با استفاده از همین قانون، گروهی از صفحات را می‌توانیم به گروهی از صفحات مقصد ارجاع دهیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  شگفتی سئوی گوگل با افزونه Site Kit by Google برای وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.