نمایش فایل های مخفی در سی پنل

اگر دنبال یک فایل خاصی مثل فایل htaccess روی فضای میزبانی سایت خود می‌گردید و آن را پیدا نمی‌کنید، با این آموزش همراه باشید. چون نمایش فایل‌های مخفی روی File Manager هاست شما غیر فعال است و باید آن را فعال کنید. در سی‌پنل، به علت اینکه سرور از نوع لینوکس است، اگر یک سند با نقطه (.) شروع شود، به عنوان یک سند مخفی شناخته می‌شود. پس برای نمایش این قبیل اسناد، باید درون File Manager نمیاش این قبیل اسناد را فعال کنید.

برای این منظور وارد سی پنل شوید و سپس روی File Manager کلیک کنید. در صفحهٔ دیگری که برای شما باز می‌شود، با کلیک روی دکمهٔ Settings (که در تصویر زیر هم نمایان است) وارد صفحهٔ بخش تنظیماتی File Manager خواهید شد. خیلی راحت باید تیک گزینهٔ Show Hidden Files (dotfiles) را فعال کنید و در نهایت روی Save کلیک کنید.

نمایش فایل های مخفی در سی پنل

پس از آن خواهید دید که محتویات صفحه یک بار بارگذاری مجدد می‌شوند و الان اگر درون مسیری که هستید، فایل مخفی ای وجود داشته باشد، آن را می توانید ببینید. دقت داشته باشید که همین قاعدهٔ مخفی بودن فایل ها، برای پوشه‌ها هم صدق می‌کند. یعنی اگر نام پوشه‌ای با نقطه شروع شده باشد، قطعاً در حالت عادی آن پوشه درون File Manager نشان داده نمی‌شود. مگر آنکه نمایش اسناد و پوشه‌های مخفی را طبق آموزش بالا در سی پنل فعال کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  خالی کردن فضای هاست با حذف آمار بازدیدها

در رابطه به نمایش اسناد و پوشه‌های مخفی روی دیگر کنترل پنل‌ها و همچنین حساب‌های FTP هم همین امر صدق می‌کند. یعنی در تنظیمات آن کنترل پنل ها و نرم افزارها باید کاری کنید که اسنادی که با نقطه در نام‌شان شروع می‌شود، در صفحه به نمایش گذاشته شوند. این اصلی است که روی تمامی سیستم عامل‌های لینوکس و مبتنی بر یونیکس کار می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.