کرک لایسنس cPanel

مثل هر نرم افزار دیگری که ما ایرانی‌ها به صورت کرکی از آن استفاده می‌کنیم، سی‌پنل هم دارای نسخهٔ کرکی است که باید بدانید حتی خیلی از شرکت‌های معروف از یک چنین نسخه‌ای برای کاهش هزینه‌های دلاری خود استفاده می‌کنند. البته کرک‌های بدون ایراد کم پیدا می‌شود و معمولاً هم عمومی نخواهند شد و اگر هم بتوان یافت، حتماً بدون امکان به روز رسانی خودکار به نسخه‌های جدید‌تر است. اگر همین قابلیت را نداشته باشد، تقریباً کرک لایسنس cPanel ای که تهیه کردید به هیچ درد نخواهد خورد! چرا که با انتشار نسخه‌های جدید سی پنل، باگ‌های امنیتی آن برطرف شده و اگر شما هم سی‌پنل خودتان را به روز نکنید، حتماً در معرض خطرات امنیتی خواهید بود.

کرک لایسنس cPanel

استفاده از یک چنین سی‌پنل شاید برای اهداف آموزشی مناسب باشد. اما به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود برای میزبانی سایت‌های خود یا مشتریان از آن استفاده کنید. کرک‌های مختلفی برای cPanel ارائه شده‌اند، هر کدام با روش خاصی کرک شدند. برخی از انواع کرک های لایسنس cPanel حتی پایداری این نرم افزار را هم از بین می‌برند!

اما یک روش با حداقل ایراد برای کرک کردن لایسنس cPanel وجود دارد که معمولاً به آن لایسنس اشتراکی سی پنل گفته می‌شود. هر چند که این لفظ ممکن است در خیلی از مواقع درست نباشد. اما در هر صورت به لایسنسی که می‌توان از آن روی چندین سرور استفاده کرد، بدون اینکه تغییری در امکانات سرویس‌های آن ایجاد گردد، اشتراکی گفته می‌شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  چگونه سی پنل را ریست کنیم ؟

برای این کار، ساختار اعتبارسنجی معتبر بودن لایسنس تغییر می‌کند که باعث می‌شود زمانی که سی‌پنل درخواست بررسی لایسنس می‌دهد، این درخواست به سرورهای اصلی ارسال نمی‌گردد. بلکه به سروری که دارای لایسنس اورجینال است ارسال می‌شود. به همین دلیل نام لایسنس‌های روت شده (Routed) شاید مناسب‌تر باشد.

لایسنس‌های اشتراکی یا روت شده قابلیت آپدیت از سرورهای اصلی سی پنل را دارند و به نوعی نسخه‌ای کپی شده از لایسنس اورجینال هستند. با استفاده از یک چنین لایسنس‌هایی، هزینه‌های شما به شدت کاهش می‌یابد. اگر شما هم دوست دارید از این لایسنس‌ها به جای لایسنس‌های اورجینال و پر هزینه استفاده کنید، بهتر است سری به صفحهٔ زیر بزنید.

۱۳۹۸/۰۳/۲۰

اخبار وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.