چگونه سی پنل را ریست کنیم ؟

ریست کردن ممکن است در جاهای مختلفی معانی مختلفی به خود بگیرد. در مورد ریست کردن سی پنل، یعنی همه چیز سی پنل را به حالت اولیه برگردانیم و سی پنل دقیقاً مانند روز اولی شود که تحویل ما شده است. پس اگر شما هم می‌خواهید بدانید چطور می‌توان هاست سی پنل تان را ریست کنید، با این آموزش همراه ما باشید.

چگونه سی پنل را ریست کنیم

اگر متوجه شده باشید که منظور ما از ریست سی پنل چیست، در اولین گام باید بدانید که راه حل رفع تمامی مشکلات سایت شما این نیست که سی پنل را ریست کنید! معمولاً زمانی که هاستی با کنترل پنل سی پنل به شما تحویل داده می‌شود، همهٔ اجزاء آن به درستی کار می‌کند و هیچ مشکلی ندارد. ممکن است به علت عدم تجربهٔ کافی شما، یا اشتباهی که سهواً رخ داده است، بخشی از سایت شما دچار مشکل شود که افراد تازه کار به دنبال ریست کردن سی پنل می‌گردند.

اما باید دانست، شاید در ابتدایی که قصد راه اندازی سایت خود را دارید، با ریست کردن بتوانید همه چیز را به حالت اول برگردانید. اما فرض کنید بعد از گذشت چند ماه که از کار کردن روی سایت می‌گذرد، چند ده یا چند صد صفحه محتوا هم روی سایت شما منتشر شده. حالا به مشکلی برخورد می‌کنید که می‌خواهید آن مشکل را با ریست کردن رفع کنید! در این حالت کل اطلاعات روی هاست شما به همراه سایت حذف خواهند شد!! چون سی پنل شما به مانند روز اول خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  دلیل ساسپند شدن سایت

پس می‌بینیم که ریست کردن سی پنل یا هر کنترل پنل دیگری برای رفع مشکل، همیشه نمی‌تواند راه‌کار مناسبی باشد. راه حل مناسب پیدا کردن اصل مشکل است. مثلاً اگر با نصب یک افزونه روی وردپرس سایت شما به هم ریخته، با ریست کردن سی پنل نباید همه چیز را به حالت اول برگردانید و مجدد کار را شروع کنید. قطعاً باید به دنبال اصل قضیه بود. ممکن است افزونه خراب باشد یا تداخلی با قالب فعال سایت، یا دیگر افزونه‌ها دارد. به هر حال حتماً مشکل شما دارای راه حل منطقی است.

حرفه‌ای ها زمانی که با مشکلی مواجه می‌شود، اول خطایی که روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود را دقیق بررسی می‌کنند. بعد می‌بینند که کد خطا به جای خاصی مربوط می‌شود. سپس به سراغ اسناد گزارش مربوط به همان بخش می‌شوند. در نهایت اگر دلیل اصلی آن را پیدا نکنند، با چند تا آزمون و خطا در نهایت مشکل را پیدا می‌کنند. همیشه هر نرم افزاری بخشی با نام Log یا Debug دارد که مخصوص همین کار ساخته شده است.

آموزش ریست کردن سی پنل

اوقاتی فرا می‌رسد که مثلاً فایل های اساسی هاست حذف می‌شوند. در این حالت می‌بایستی سی پنل را ریست کرد. البته اگر از قبل یک سایت فعال روی هاست داشته باشید، حتماً باید از کل آن یک نسخهٔ پشتیبان تهیه کنید که بعد از آنکه سی پنل را ریست کردید، آن را مجدد روی فضای میزبانی خود بریزید. پس این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که شما مجاز به حذف و دستکاری اسناد موجود در مسیر public_html هستید.

یک آموزش جذاب دیگه!  خالی کردن فضای هاست با حذف آمار بازدیدها

برای ریست کردن سی پنل، معمولاً راه کار مستقیمی برای کاربر سی پنل وجود ندارد. بهترین کار این است که یک درخواست پشتیبانی برای کسی که هاست را به شما فروخته باز کنید و درخواست ریست کردن سی پنل را نمایید. البته حتماً دقت کنید که در خیلی از مواقع، ممکن است کارمندان بخش پشتیبانی با دیدن متن شما، سریع هاست را ریست کنند و اطلاعات آن را حذف نمایند! پس از قبل تدابیر لازم را بیاندیشید.

مدیر فنی سرور هم برای ریست کردن سی پنل شما، هاست شما را ابتدا به صورت دستی حذف کرده و مجدد آن را روی سرور ایجاد می‌کند. با این روش هاست شما اصطلاحاً ریست می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.