پلاگین تقویم جلالی وردپرس

یکی از افزونه‌های ضروری برای هر سایت فارسی زبان و ایرانی، افزونهٔ شمسی سازی وردپرس است. به این معنا که تاریخ تمامی قسمت‌های سایت را به شمسی تبدیل کند. بدین ترتیب خیلی راحت‌تر ما ایرانی‌ها می‌توانیم از وردپرس استفاده کنیم. ممکن است چند تا افزونه برای شمسی سازی تقویم وردپرس وجود داشته باشد. اما در این مطلب به دو تا از مهم‌ترین آنها خواهیم پرداخت و شما را به آموزش استفاده از آنها هدایت می‌کنیم.

پلاگین تقویم جلالی وردپرس

با رفتن به پیشخوان وردپرس و سپس صفحهٔ افزونه‌ها > افزودن، کافی است عبارت jalali را جستجو کنید. هر افزونه‌ای که مرتبط با شمسی سازی تاریخ وردپرس است ظاهر خواهد شد. معروف‌ترین و پر استفاده ترین افزونه در این زمینه با عنوان وردپرس فارسی شناخته می‌شود (مورد سوم در تصویر زیر). این افزونه توسط مترجمان فارسی زبان وردپرس تهیه شده و به نظر می‌رسد که بی‌عیب‌ترین افزونه تقویم جلالی وردپرس محسوب می‌گردد. با اینکه از آخرین به روز رسانی آن بیش از ۳ سال می‌گذرد!

در همین رابطه مقاله ای با عنوان آموزش افزونه وردپرس فارسی را برای شما دوستان تهیه کردیم که آموزش کامل این افزونه را تقدیم شما خواهد کرد.

افزونه های Jalali وردپرس

اما افزونهٔ بعدی به جهت شمسی سازی تاریخ‌ها در وردپرس افزونه پارسی دیت است که با ۴۰ هزار نصب فعال، در مرتبهٔ دوم قرار گرفته است. این افزونه هم تنظیمات ساده‌ای دارد و حتی دارای ابزارک تقویم تاریخ خورشیدی هم هست.

یک آموزش جذاب دیگه!  رفع مشکل تاریخ شمسی در افزونه وردپرس فارسی

و در آخر افزونهٔ WP-Persian قرار گرفته که این افزونه هم تاریخ شمسی را در همه جای وردپرس، حتی افزونه‌هایی مثل Woocommerce هم اضافه می‌کند. به روز بودن این افزونه هم مثل مورد قبلی، از مزیت‌های این افزونه است که ما را مجاب می‌کند تا از آن استفاده کنیم.

جمع بندی

همانطور که گفته شد، دیدیم که پر استفاده ترین پلاگین تقویم جلالی وردپرس، همان وردپرس فارسی است. اما باید دانست که ممکن است جایگزین‌های بهتری هم از آن در مخزن افزونه‌های وردپرس وجود داشته باشد که بد نیست آنها را هم امتحان نمایید. البته دقت داشته باشید که با نصب یک افزونه، سعی کنید آن را تغییر ندهید. پس همان ابتدا مشخص کنید که تا آخر می‌خواهید از کدامیک استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.