تاریخ شمسی در وردپرس

با نصب وردپرس روی هاست، تمامی تاریخ‌ها در بخش‌های مختلف به صورت میلادی است. اما جالب است بدانید که با سادگی با نصب یک افزونه می‌توانید تمامی تاریخ‌ها را به صورت شمسی کنید. چه تاریخ‌هایی که در بخش پیشخوان نشان داده می‌شود و چه تاریخ‌هایی که برای بازدید کنندگان سایت قابل نمایش است. با مطلب تاریخ شمسی در وردپرس همراه ما باشید.

تاریخ شمسی در وردپرس

افزونه وردپرس فارسی

برای داشتن تاریخ شمسی در وردپرس شما می‌بایستی از افزونه‌های فارسی سازی استفاده کنید. یکی از این افزونه‌ها با عنوان افزونه وردپرس فارسی شناخته می‌شود. البته احتمالاً در زمان نصب و جستجوی آن در مخزن وردپرس، با عنوان وردپرس فارسی نتوانید آن را پیدا کنید. پس می‌بایستی از معادل انگلیسی آن یعنی WP Jalali برای پیدا کردن آن استفاده نمایید.

افزونه وردپرس فارسی در مخزن وردپرس

بعد از نصب WP Jalali یا همان وردپرس فارسی، حالا آن را فعال کنید و با این کار یک گزینه به فهرست ناوبری سمت راست پیشخوان وردپرس با نام «وردپرس فارسی» افزوده خواهد شد که با کلیک روی آن به صفحهٔ تنظیمات آن وارد می‌شوید.

البته دقت داشته باشید که به محض فعال کردن افزونه وردپرس فارسی، به صورت خودکار تمامی تاریخ ها شمسی سازی خواهند شد. اما برای تنظیمات بیشتر لازم است به صفحهٔ تنظیمات این افزونه بروید و تک تک موارد را طبق میل خود انتخاب کنید.

صفحه تنظیمات وردپرس فارسی
صفحه تنظیمات وردپرس فارسی

برای کسب اطلاعات بیشتر به آموزش افزونه وردپرس فارسی مراجعه نمایید. امیدوارم که با آموزش بتوانید تاریخ شمسی را به وردپرس خود اضافه نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش افزونه وردپرس فارسی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.