آموزش افزونه وردپرس فارسی

شاید یکی از افزونه‌هایی که باید روی تمام سایت‌های وردپرسی به زبان فارسی نصب گردد، افزونهٔ وردپرس فارسی است. کاری که این افزونه می‌تواند برای ما انجام دهد، تبدیل اعداد از انگلیسی به فارسی، تبدیل تاریخ ها از میلادی به شمسی و اصلاح ظاهر بخش مدیریت از نظر قلم نوشته‌ها و اندازهٔ آنها است. با هم با دیگر امکانات و تنظیمات این افزونه در ادامه آشنا می‌شویم.

آموزش افزونه وردپرس فارسی

برای نصب افزونه وردپرس فارسی که با عنوان WP Jalali هم شناخته می‌شود، به مانند نصب هر افزونهٔ دیگری کافی است به صفحهٔ افزونه‌ها » افزودن مراجعه کنید و عبارت wp jalali را جستجو کنید. وردپرس فارسی را خواهید دید که با کلیک روی دکمه نصب و فعال سازی، مراحل نصب و فعال سازی را پشت سر خواهید گذاشت.

حالا می‌توانید پیوند صفحهٔ «وردپرس فارسی» را در نوار کناری پیشخوان وردپرس ببینید. روی آن کلیک می‌کنیم. صفحه تنظیمات وردپرس فارسی باز می‌شود. یکی یکی گزینه‌های موجود در این صفحه را با هم کار می‌کنیم.

تنظیمات افزونه وردپرس فارسی وردپرس
  • چگونگی نمایش اخبار در پیشخوان : از این قسمت می‌توان تعیین کرد که در پیشخوان وردپرس چه نوع اخباری درون جعبهٔ اخبار و رویدادهای وردپرس نشان داده شود.
  • تنظیمات دیداری : اگر می‌خواهید ظاهر پیشخوان وردپرس با یک قلم بهتر و ظاهری شکیل‌تر نشان داده شود، این گزینه را انتخاب نمایید.
  • تنظیمات تاریخ و ساعت : نحوه نمایش تاریخ و ساعت در بخش‌های مختلف وردپرس را از این بخش می‌توانید تعیین نمایید.
  • تبدیل اعداد به فارسی : برای بخش‌هایی از سایت که می‌خواهید اعداد از انگلیسی به صورت فارسی نشان داده شود، انتخاب خودتان را انجاد دهید.
  • قواعد نگارشی : یک سری قواعد نگارشی هم از این قسمت قابلیت تنظیم را دارند.
  • تنظیمات خاص : اگر خواسته باشید تغییرات برای همیشه درون پایگاه دادهٔ وردپرس ذخیره شود، به جای اینکه برای هر بار نمایش اصلاحیه‌های بالا روی محتوا اعمال گردد، که سبب بهبود سرعت بارگذاری سایت‌تان خواهد شد، می‌توانید گزینهٔ موجود در این گروه را فعال کنید.
یک آموزش جذاب دیگه!  تاریخ شمسی در وردپرس

اگر حتی تمامی گزینه‌های موجود درون این صفحه را هم فعال کنید، باز هم مشکلی ایجاد نخواهد شد. فراموش نکنید که روی دکمهٔ «ذخیره‌ی تغییرات» حتماً کلیک کنید.

جمع بندی

آموزش تنظیمات مربوط به افزونه «وردپرس فارسی» به همین موارد محدود بود. که به راحتی قابل انجام بود. قابل ذکر است که به غیر از این افزونه، افزونه‌های دیگری هم برای فارسی سازی محیط سایت وردپرس وجود دارد که می‌توانید از آنها هم روی سایت خود استفاده کنید. به وقتش راجع به آنها هم در سایت خواهیم نوشت و آموزش‌های‌شان را تولید می‌کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.