متن جایگزین تصویر در وردپرس

از مهم‌ترین چیزهایی که ما روی سایت‌مان منتشر می‌کنیم تا برای بازدید کنندگان قابل نمایش باشند، عکس ها هستد. تصاویر توان بیشتری در رساندن مفاهیم به مخاطب دارند. به همین دلیل سایتی که از میزان بیشتری عکس مفید استفاده کند، مخاطبان بیشتری هم خواهد داشت. در وردپرس زمانی که قصد درج یا استفاده از یک عکس روی نوشتهٔ خود را داشته باشید، باید چند تا مشخصه هم برای آن تنظیم نمایید. یکی از این گزینه ها، متن جایگزین است. که در این نوشتار قصد دارم راجع به این مشخصه از عکس‌ها در وردپرس و حتی در وب با شما صحبتی داشته باشم.

جعبه‌ای که در صفحهٔ ویرایش نوشتهٔ وردپرس، برای ویرایش مشخصات تصاویر در نوار کناری باز می‌شود، جعبهٔ تنظیمات تصویر نام دارد. چند تا گزینهٔ تنظیماتی در این جعبه وجود دارند که بهتر است وقت گذاشته و آنها را تکمیل کنید. به طور کلی به علت اینکه تصاویر هم برای مخاطبان خاص، مثل نابینایان، و هم برای موتورهای جستجو ممکن است کمی غیر قابل دسترس باشند، پس باید ما این اطلاعات را تکمیل کنیم، تا در رساندن مفهوم تصویر به همه کمکی کرده باشیم.

متن جایگزین تصویر در وردپرس

یکی از گزینه‌های تنظیماتی تصویر، متن Alt یا متن جایگزین نام دارد، که در عکس بالا هم کاملاً مشخص است. Alt از کلمهٔ Alternative گرفته شده که به معنای جایگزین است. این متن زمانی نمایش داده می‌شود که مخاطب عکس را نمی‌تواند مشاهده کند. حالا یا به علت کاهش سرعت شبکه، عکس روی سایت بارگذاری نشده و یا به دلیل ماهیت مخاطب که مثلاً می‌تواند خزنده باشد، اصولاً قادر به مشاهدهٔ تصویر نیست. پس باید متن جایگزین عکس را بتواند دریافت کند و به موضوع اصلی آن محتوا دست پیدا کند. از این بابت موتورهای جستجو روی متن جایگزین تصاویر خیلی اهمیت می‌دهند. پس شما هم باید حتماً برای هر عکس زمان گذاشته و توضیحاتی را بنویسید که اگر عکس برای مخاطب بارگذاری نشد، در عوض از روی همین متن توضیحات بتوان فهمید که موضوع عکس چیست.

یک آموزش جذاب دیگه!  ۳ تا افزونه مهم عکس برای هر نوع سایت وردپرس

خیلی از اوقات لازم است تا درون متن Alt کلمه کلیدی یا کلمات کلیدی مرتبط با موضوع مقاله هم وجود داشته باشد. این موارد جزء اصول سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو هستند که باید اطلاعات‌تان را راجع به آنها افزایش دهید. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که مقالات بخش SEO سایت خودآموز وردپرس را حتماً مطالعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.