با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست!

لابد شما هم مثل خیلی‌های دیگر این خطا را روی وردپرس خود تجربه کردید که در حال خواندن این آموزش هستید. در این مقاله روش‌های سر راست رفع این خطا را خدمت شما آموزش خواهم داد. خیلی ساده و همچنین از طریق روش‌های مختلف که به صلاح خود می‌توانید تنها یکی از آنها را دنبال نمایید.

در مواقعی که نوع خاصی از سند یا فایل را قصد بارگذاری روی وردپرس داشته باشید، ممکن است خطای « با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست » به شما برگردانده شود. این خطا هنگامی که بارگذاری به طور کامل به اتمام برسد و وردپرس تشخیص دهد که پسوند سند معتبر نیست نشان داده خواهد شد. تصویر زیر، نمایی از محل رخ دادن این خطا است.

با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست

وردپرس تنها تعداد خاصی از پسوندها را معتبر دانسته و اجازهٔ آپلود همان‌ها را می‌دهد. فهرست این پسوند‌ها را در چه فایل هایی رو میشه بدون خطا روی وردپرس آپلود کرد می‌توانید بخوانید. اما برای دیگر پسوندها خطا می‌دهد که هیچ کاربری، از کاربر مدیر اصلی گرفته تا کاربران و بازدید کنندگان عادی سایت وردپرس قادر نیستند آنها را روی وردپرس از طریق روش‌های مختلف آ‌پلود کنند.

حالا در ادامه به روش‌های مختلف رفع این خطا اشاره خواهیم کرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  نمایش خطاهای وردپرس

رفع خطا به صورت دستی

روش اول به صورت دستی است. یعنی خودتان بدون نیاز به هیچ افزونهٔ خاصی می‌توانید از یک تکه کد استفاده کنید و آن را وارد وردپرس کرده تا وردپرس متوجه شود شما چه می‌خواهید. ما این آموزش را در صفحهٔ زیر منتشر کردیم.

رفع خطا از طریق افزونه

اما روش دوم استفاده از افزونه است که بدون دردسر و از طریق یک صفحهٔ تنظیمی در پیشخوان وردپرس این کار را برای‌مان انجام می‌دهد. برای انجام این کار هم می‌توانید از آموزش زیر استفاده کنید که به شکل کامل و تصویری توضیح داده شده.

امیدوارم که با مطالعهٔ این مقاله و آموزش‌های وابستهٔ آن توانسته باشید مشکل خطای این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست را رفع کرده باشید. با آموزش‌های دیگر هم همراه ما باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.