ایده خوب برای راه اندازی سایت

خیلی ها وقتی می فهمند که با اندکی تلاش می توانند یک سایت اینترنتی برای خود راه اندازی کنند، به دنبال ایده ای برای کار روی آن می گردند. البته که برای پیدا کردن ایده ای بکر و عالی، باید دانش فنی و حتی دیگر موضوعات مرتبط با جامعه را هم در نظر داشته باشیم، تا موفقیت بیشتری را تجربه کنیم. ولی به هر حال چطور می توان یک ایده خوب برای راه اندازی سایت پیدا کرد؟ چطور میتوان این ایده را بعدا تبدیل به یک طرح کسب درآمد کرد؟ چطور باید مطمئن شد که این ایده بعداً نتیجه خوبی خواهد داشت؟ در این نوشته قصد داریم تمامی این موارد را با هم به بحث بگذاریم و بررسی کنیم.

ایده خوب برای راه اندازی سایت

ایده خوب برای راه اندازی سایت

آیا ایده همه چیز است؟

در همین ابتدای کار بد نیست بدانید که ایده همۀ آن چیزی نیست که شما برای رسیدن به موفقیت نیاز دارید. یعنی یک ایده خوب به تنهایی نمی تواند تضمین کننده رسیدن به هدف باشد. بلکه در این میان، بعد از پیدا کردن یک ایدۀ خوب، باید سخت روی آن کار کرد و تازه بعد از آن است که نباید دست از کار کشید و به دنبال رفع کردن عیوب باشیم. تا بیش از پیش سرعت رشد را افزایش دهیم.

تمامی این چیزهایی که گفته شد، با یک نگاه شیرین و حتی زیبا باشند! اما در عمل ممکن است شما را برای مدت زمانی کوتاه یا طولانی نا امید کنند! پس نباید تنها به خوبی های کار دل بست. بلکه باید به مشکلاتی که قرار است پیش روی ما سبز شوند هم دقت کنیم و برای آنها هم از قبل تا جایی که میتوانیم برنامه ریزی کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  دریافت نمایندگی سی پنل

روش پیاده سازی ایده مهم است!

ببینید، برای اینکه یک ایده را عملیاتی کنید، اگر آن ایده راه اندازی نوع خاصی از یک سایت باشد، ممکن است از روش های مختلفی بتوانید آن ایده را پیاده سازی کنید. شما باید از بهترین و کم هزینه ترین و به صرفه ترین آنها استفاده کنید.

مثلاً برای راه اندازی سایت، هم می توانید از سیستم های مدیریت محتوای رایگان و زیادی که در اینترنت وجود دارد استفاده کنید و آن را مبنای کار خود در نظر بگیرید. حالا روی آن شروع به پیاده سازی ایدۀ خود کنید. یا اینکه از ابتدا همه چیز را کنار هم قرار دهید که حتماً هزینه و زمان رسیدن به مقصود زیاد خواهد شد. پس همه جوانب را در نظر بگیرید و شروع به پیاده سازی ایده خود کنید.

حالا چطور باید ایده پیدا کرد؟

ما برای اینکه بتوانیم یک ایده خوب پیدا کنیم، چند تا کار مهم باید انجام دهیم. اول از همه باید شناخت خودمان را نسبت به محیط اینترنت بالا ببریم. برای این مورد هم باید به میزان زیاد مطالعه کنیم! اگر اهل مطالعه و یاد گرفتن نباشید، تقریباً موفقیت شما ملغی است! پس سعی کنید اول یاد بگیرید که همیشه مطالعه کنید و به روز باشید، سپس به سراغ پیدا کردن ایده باشید.

در همین مسیر یادگیری و آموزشی، بعد از مدتی خواهید دید که ایده های خوبی به ذهن تان خطور می کند. البته این ایده ها خام است و باید روی آنها تفکر و کار کنید تا از آخر یک چیز مناسب از آب درآید. بعد از آن شروع به پیاده سازی اش نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  ایده یابی برای راه اندازی سایت با بررسی افزونه های وردپرس

خیلی از جاها هم هستند که می توان از آنها به عنوان جرقه دان ایده نام برد. مثلاً اگر بدانید وردپرس چیست، سایت افزونه های وردپرس یک جرقه دان ایده های ناب است. من یک مقاله راجع به ایده یابی برای راه اندازی سایت با بررسی افزونه های وردپرس نوشتم که بد نیست آن را هم مطالعه نمایید. چون واقعاً افزونه های وردپرس خود یک مخزن ایده برای کسانی است که می خواهند سایت شان را بدون زحمت و با کمترین هزینه بسازند.

یکی دیگر از روش های پیدا کردن ایده این است که ببینیم در اینترنت و مخصوصاً موتور جستجوی گوگل چه چیزهایی برای جستجو یافت می شود. همین خود می تواند نقطه خوبی برای یافتن یک ایده خوب برای راه اندازی سایت باشد. اصولاً موتورهای جستجو سیگنال های خوبی برای رسیدن به یک ایده خوب می دهند. ابزارهای زیادی هم برای این منظور دارند. مثلاً گوگل ابزاری به نام Google Trends یا حتی Google Adwords دارد که موضوعات و کلمات کلیدی محبوب و آنهایی که باید به عنوان وبمستر بیشتر به آنها توجه کنیم را به ما نشان می دهد. نیاز است یاد داشته باشیم تا کمی با آنها کار کنیم.

به هر حال داشتن تجربه در وب و اینترنت خود می تواند بستری بسیار خوبی به جهت پیدا کردن یک ایده خوب برای راه اندازی سایت باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.