سایت دیوار چگونه کار می کند ؟

سایت دیوار یک سایت خرید و فروش کالای دست دوم است، که خریدار مستقیم با فروشنده در ارتباط است و فروشنده هر کسی می تواند باشد. مثلاً اگر شما قصد فروش یک کالای دست دوم تان را داشته باشید، مشخصات آن را به همراه یک راه ارتباطی درون یک صفحه از سایت دیوار منتشر می کنید و افرادی که جستجو می کنند و کالای شما را پیدا می کنند، قادرند آن را از شما بخرند. از طرف دیگر اگر هم خواسته باشید یک کالای دست دوم و تمیز با قیمتی کمتر را خریداری کنید، این دیوار است که می تواند مرجع جستجو برای شما محسوب گردد.

سایت دیوار چگونه کار می کند

سایت دیوار چگونه کار می کند ؟

در این مقاله از دو حیث کارکرد سایت دیوار را بررسی می کنیم. اول از نظر روال کاری که باید در سایت طی کرد تا به هدف رسید. دوم از نظر فنی سایت دیوار را بررسی می کنیم و می بینیم که دیوار چطور کار می کند.

روال کاری سایت دیوار

کاربران سایت دیوار به دو دسته تقسیم می شوند. اول کسانی که قصد گذاشتن آگهی درون این سایت را دارند. دوم کسانی که قصد خرید از بین آگهی های گذاشته شده را دارند. افرادی که می خواهند آگهی بگذارند، باید در سایت حساب داشته باشند که در طی مراحل ثبت آگهی، این ثبت نام ساده هم انجام می شود. حالا یا با شماره موبایل، یا ایمیل این تعیین هویت صورت می پذیرد تا در مواقع بعدی آگهی ها قابل مدیریت کردن باشند.

یک آموزش جذاب دیگه!  ایده یابی برای راه اندازی سایت با بررسی افزونه های وردپرس

برای گذاشتن آگهی کاربر می تواند هم از طریق رابط تحت وب که توسط مرورگر باز می شود و هم از طریق اپلیکیشن موبایلی اقدام نماید. البته مزیت استفاده از اپلیکیشن راحتی در ثبت نام و درج آگهی و سادگی در فرستادن مشخصات محصول مورد آگهی و موارد دیگر است. اما در نهایت تفاوتی نمی کند که از کدام روش برای ارسال آگهی استفاده گردد.

اما از طرف دیگر کسانی که دنبال محصولی برای خرید هستند با یک جستجوی ساده در سایت دیوار یا اپلیکیشن آن، می توانند محصول مد نظرشان را یافته و از طریق مشخصات فروشنده مثل ایمیل و شماره موبایل با وی در تماس باشند و محصول را خریداری کنند.

خودِ دیوار هم این وسط کار بازرسی ها و بررسی ها را انجام می دهد و آگهی ها باید توسط اپراتورهای دیوار تایید شوند تا در سایت برای بازدید کنندگان قابل نمایش باشند. این بود از روال کاری سامانۀ دیوار که یک روال ساده اما عالی بود.

مسائل فنی سایت دیوار

اما از نظر فنی، شاید یک چنین سایتی نیاز به برنامه نویسی خیلی پیچیده ای نداشته باشد. چرا که تنها یک بخش تعیین هویت دارد که توسط شماره موبایل یا ایمیل انجام می گیرد. یک بخش ارسال آگهی دارد که باید دقیق تک تک مشخصات آگهی را دریافت کند و آنها را اعتبارسنجی نماید. یک بخش دریافت اطلاعات از دیتابیس و نمایش آنها در صفحات سایت یا اپلیکیشن هم دارد که بخش جستجو را هم شامل می شود. بخش جستجو باید کامل و سریع باشد و در کمترین زمان بهترین نتیجه ها را برگرداند.

یک آموزش جذاب دیگه!  ایده خوب برای راه اندازی سایت

برای یک چنین سایتی که در لحظه ممکن است صدها نفر در سایت آنلاین باشند، باید سخت افزار قوی ای به کار برده شود و دیتابیس ها تا حد زیادی بهینه شوند. قرارگیری سرورها در داخل ایران به دلیل اینکه بیشتر کاربران یک چنین سایتی مقیم ایران هستند، به افزایش سرعت باز شدن صفحات سایت کمک زیادی می کند.

از زبان های برنامه نویسی زیادی هم برای پیاده سازی این سرویس می توان استفاده کرد که زبان های اسکریپت نویسی مثل PHP و ASP از بهترین آنها است. چون توسعه پذیری راحت تری دارند.

به هر حال طراحی و راه اندازی سایت آگهی رایگان مثل دیوار، کاری است که باید روی آن زمان زیادی گذاشت و سرمایه گذاری مناسبی هم داشت. به جهت تبلیغ و جذب مخاطب باید از روش های به صرفه و ارزان هم استفاده کرد تا موفقیت سامانه هر چه بیشتر تضمین گردد. در ضمن همیشه باید به فکر روش هایی برای جبران هزینه هایی که کردیم هم باشیم. که این گونه سیستم ها معمولاً از روش های درآمد مخفی استفاده می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.