فعال کردن CDN برای وردپرس با جت پک

راجع به جت پک در سایت زیاد نوشتیم. حتی آموزش کامل این افزونه وردپرس را هم برای شما دوستان گرامی منتشر کردیم. این افزونه در اصل شامل تمامی امکاناتی است که به نظر می رسد برای تمامی سایت ها مورد نیاز است. توسط خودِ توسعه دهندگان وردپرس هم نوشته شده است. پس تمامی امکانات آن رایگان است. یکی از امکانات این افزونه که شامل تنظیمات ساده ای هم هست، شبکه تحویل محتوا یا همان CDN است. با استفاده از این شبکه که توسط خودِ سرورهای وردپرس پشتیبانی می شود، فایل های ایستای سایت (Static Files) که شامل عکس ها و فایل های CSS و جاوا اسکریپت می شوند را می توان از روی این شبکه به کاربران سایت تحویل داد که سبب افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت ما خواهد شد.

فعال کردن CDN برای وردپرس با جت پک

فعال کردن CDN برای وردپرس با جت پک

CDN در اصل شبکه ای از سرورهای قدرتمند در سرتاسر جهان است که نسخه های همانندی از آنچه که روی هاست سایت ما دارد را روی خود نگهداری می کنند. حالا زمانی که کاربری از نقطه ای از جهان درخواست یک صفحه را کرد، تمامی محتویات موجود در آن صفحه از نزدیک ترین سرور به فرد دریافت می گردد. این امر علاوه بر اینکه سبب افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت می شود، از فشار بیش از حد به سرور سایت در زمانی که بازدید سایت بسیار بالاست هم جلوگیری می نماید.

یک آموزش جذاب دیگه!  از دیوار آتش شبکه تحویل محتوا CDN استفاده نمایید

شرکت های زیادی اقدام به ارائۀ CDN به صورت پولی و رایگان می کنند که شرکت وردپرس و یکی از محصولات آن یعنی جت پک، این امکان را به صورت رایگان به سایت های وردپرس ارائه می کند. شما هم می توانید برای استفاده از مزایایی که خدمت شما عرض شد، CDN را روی سایت خود فعال کنید.

برای این منظور به مقاله فعال کردن CDN در Jetpack وردپرس مراجعه کرده و تمامی مراحلی که به شما گفته شده را یکی یکی طی کنید. این کار به سادگی چند تا کلیک در صفحه تنظیمات Jetpack است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.