ارسال ایمیل در وردپرس برای وقایع مختلف

شما هم حتماً می دانید که در وردپرس برای برخی از اتفاق های مهم به مدیر اصلی و یا کاربری که درون سایت حساب دارد، ایمیل ارسال می شود. مثلاً با ثبت نام یک کاربر جدید، به مدیر سایت ایمیل ارسال می شود. این قابلیت، یعنی ارسال ایمیل های اطلاع رسانی برای وقایع مختلف، زیاد امکان سفارشی سازی ندارند. مگر اینکه یا برنامه نویسی بلد باشید و این تغییرات را ایجاد کنید. یا از افزونه های این کار بهره جسته و ارسال ایمیل ها را بهبود بخشید و دقیقاً مطابق با نیاز خود کنید. بدین منظور افزونه های بسیاری در مخزن وردپرس یافت می شود که ما امروز قصد معرفی افزونه Better Notifications for WordPress را به شما عزیزان و همراهان سایت WPTutorial داریم.

ارسال ایمیل در وردپرس برای وقایع مختلف با Better Notifications for WordPress

ارسال ایمیل در وردپرس برای وقایع مختلف با Better Notifications for WordPress

افزونه Better Notifications for WordPress با بیش از ۲۰۰۰۰ کاربر فعال، نشان می دهد که افزونه ای است که توسط خیلی ها استفاده می شود؛ پس مورد نیاز خیلی از سایت ها است. همانطور که گفته شد، در حال عادی امکان سفارشی سازی ایمیل های ارسالی در وردپرس وجود ندارد. به غیر از آن شاید ما خواسته باشید برای یک اتفاق خاص، مثل ارسال یک نوشته یا برگۀ تازه هم برای افرادی در سایت ایمیل ارسال شود. پس حتماً نیاز به یک روش ساده و خوب داریم که استفاده از افزونه Better Notifications for WordPress راه حل مشکل ماست.

یک آموزش جذاب دیگه!  تغییر ایمیل وردپرس

با نصب این افزونه یک گروه صفحات با عنوان Notifications به پیشخوان شما افزوده خواهد شد که با رفتن به صفحۀ Add New می توانید کار را شروع کنید؛ از طریق این صفحه می توانید یک اطلاع رسانیِ ایمیلی جدید برای یک اتفاق خاص ایجاد نمایید. از فهرست کشویی Notification For می توانید تعیین کنید که ارسال ایمیل بعد از انجام چه اتفاقی باشد؟

رویدادهای مختلف تعریف شده در Better Notifications for WordPress

رویدادهای مختلف تعریف شده در Better Notifications for WordPress

یک فهرست تقریباً طولانی را خواهید دید که عموماً برای هر کاری در وردپرس گزینه ای وجود دارد. مثلاً با تغییر رمز عبور (Password Changed – For Admin) یا به روز شدن نوشته (Post Updated) یا هر اتفاق دیگری می توانید یک هشدار ایمیلی تعیین کنید که وردپرس برای شما ارسال شد. در قسمت زیرین هم می تانید نوع متنی که قرار است با اتفاق آن واقع ارسال شود را تنظیم نمایید. دست شما در این تنظیم بسیار باز گذاشته شده است. هر نوع متن یا محتوایی را می توانید در ایمیل خود جاسازی نمایید.

این افزونه وردپرس بیشتر برای سایت هایی مفید است که به صورت گروهی اداره می شود و شما به عنوان مدیر کل یا حتی دیگر کاربران، نیاز دارید که از اتفاق های مهم سایت مطلع شوید. افزونه Better Notifications for WordPress با تابع wp_mail وردپرس کار می کند. اما اگر هم خواسته باشید از SMTP سرویس های خارجی استفاده نمایید، باید طبق هشداری که خود افزونه در زمان پس از فعال سازی اش می دهد، از افزونه هایی مثل Post SMTP بهره ببرید.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۸ : تنظیمات نوشتن وردپرس

شما به تعداد دلخواه می توانید اطلاع رسانی ایمیلی یا همان Email Notification در سایت خود به واسطۀ این افزونه ایجاد کنید و از امکان ایمیل برای اطلاع رسانی های مختلفی بهره ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.