تغییر ایمیل وردپرس

ایمیل به عنوان رابط اصلی بین وردپرس و مدیر و دیگر کاربران سایت است. وارد کردن ایمیل صحیح باعث می شود که کاربر از مواردی که باید مطلع شود، در اسرع وقت آگاه شده و اگر این آگاهی مربوط به مشکلی خاص می شود، مشکل هر چه سریعتر برطرف گردد. در وردپرس از طریق چندین بخش میتوانید نشانی ایمیل تان را تغییر دهید، البته اگر مدیر کل باشید. یکی از قسمت تنظیمات عمومی و دیگری از بخش شناسنامه. در ادامه راجع به تغییر ایمیل وردپرس بیشتر صحبت می کنیم.

تغییر ایمیل وردپرس

تغییر ایمیل وردپرس

تنظیم ایمیل در صفحه تنظیمات عمومی

زمانی که به صفحه تنظیمات > “عمومی” از پیشخوان وردپرس وارد می شوید، در این صفحه یک گزینه با عنوان نشانی ایمیل وجود دارد که باید نشانی ایمیل مدیر اصلی سایت وارد شود. اگر شما مدیر اصلی سایت هستید، نشانی ایمیل تان را وارد کنید.

نشانی ایمیل سایت وردپرس

نشانی ایمیل سایت وردپرس

از این نشانی ایمیل برای ارسال نامه های مدیریتی استفاده می شود. مثلاً اگر وردپرس نیاز به بروزرسانی داشته باشد، یا اینکه یک بازدید کننده دیدگاه فرستاده باشد که نیاز به بررسی داشته باشد، ایمیل آن به این نشانی ارسال می شود. حتی برای ورود به پیشخوان میتوان از این ایمیل استفاده کرد. شما از این طریق قادرید ایمیل مدیریتی وردپرس را تغییر دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  ارسال ایمیل در وردپرس برای وقایع مختلف

تنظیم ایمیل در صفحه شناسنامه

اما یک گزینۀ ایمیل هم در صفحه کاربران > “شناسنامه شما” وجود دارد که از این ایمیل برای اطلاع رسانی های شخصی مربوط به کاربر استفاده می شود. مثلاً اگر در پاسخ به دیدگاه شما، شخص دیگری دیدگاهی ارسال کرده باشد، سیستم ایمیل مربوطه را به این نشانی ارسال می کند. در برخی از مواقع هم افزونه ها از این ایمیل برای ارتباط با کاربر استفاده می کنند. به هر حال این ایمیل شخصی مربوط به شخص شما یا کس دیگری است.

نشانی ایمیل کاربر وردپرس

نشانی ایمیل کاربر وردپرس

هر کدام از این ایمیل ها را که خواسته باشید می توانید تغییر دهید. امکان یکسان انتخاب کردن آنها هم وجود دارد. فقط دقت داشته باشید که بعد از تغییر ایمیل در هر کدام از موارد فوق، یک نامه از طرف وردپرس به نشانی جدید ایمیل شما ارسال خواهد شد که با کلیک روی پیوند موجود در آن ایمیل، تغییر ایمیل به صورت کامل انجام خواهد شد. پس در وارد کردن نشانی ایمیل خود نهایت دقت را داشته باشید. چرا که با وارد کردن ایمیل اشتباه، ممکن است کل دسترسی سایت را به یک نفر دیگر واگذار کنید که ایمیلِ وی را در جعبۀ ایمیل وارد کردید.

۱۳۹۷/۰۵/۲۱

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.