پرداخت به ازای دانلود وردپرس با ارز دیجیتال

با فرض اینکه شما ایده ای دارید که می خواهید با استفاده از آن اقدام به کسب درآمد از سایت کنید، آن هم به ازای دانلود باشد و پول دریافتی به واحد پول دیجیتال باشد، ما در این مقاله به روش های انجام این کار به صورت مبسوط اشاره می‌کنیم. کسب درآمد به واحد ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین از لحاظ مختلف می تواند برای خیلی ها جالب باشد. خودِ بیت کوین و ارزهای دیجیتال به نظر می رسد که در حال رشد قیمت هستند و در آینده قیمت شان افزایش پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر حتی اگر هم ثابت باقی بماند، سبب می شوند افراد برای اینکه ارزش دارایی شان کم نشود، بیت کوین و ارز دیجیتال خریداری کنند. پس چه بهتر که از همان اول از مشتری بیت کوین دریافت کنند. از طرف دیگر ممکن است خواسته باشید یک کسب و کار جهانی راه اندازی کنید که در این صورت نیاز است بتوانید پول را از مشتریان خود دریافت کنید. با توجه به محدودیت ها می توانید روی ارز دیجیتال حساب باز کنید.

پرداخت به ازای دانلود وردپرس با ارز دیجیتال

پرداخت به ازای دانلود وردپرس با ارز دیجیتال

به همان دلایلی که در بالا گفته شد، خیلی اوقات می توان نتیجه گرفت که فروش فایل و دریافت مبلغ آن به واحد ارزهای دیجیتال بسیار مقرون به صرفه است. پس باید به دنبال راه کارهای عملی کردن این ایده بود.

وردپرس به عنوان سکوی قدرتمند راه اندازی هر نوع سایت اینترنتی، برای عملی کردن ایده مان، سکوی اصلی ما هم می تواند باشد. حالا باید به سراغ افزونه های جانبی و مورد نیاز رفت. معمولاً ما به دو نوع افزونه نیاز داریم. اولی افزونه ای که بتوان با استفاده از آن فایل بفروشیم. دومی هم افزونه ای است که درگاه پرداخت پول دیجیتال را برای سایت ما فراهم کند. حالا ممکن است برای رسیدن به این دو نیاز، دو تا افزونه را نیاز داشته باشیم نصب کنیم. یا اینکه یک افزونه جامع برای این منظور نصب و پیکربندی نماییم.

یک آموزش جذاب دیگه!  درگاه پرداخت واسط ارزهای دیجیتال

افزونه Easy Digital Downloads

این افزونه نیاز ما را برای تبدیل وردپرس به فروشگاه فروش فایل برطرف می نماید. یعنی سایت را تبدیل به فروشگاه فایل می کند. اما هنوز درگاهی که به درد ما بخورد و به وسیله آن بتوان پولی را از مشتری دریافت کرد، وجود ندارد. پس باید به سراغ یک افزونه جانبی درگاه پرداخت برای EDD هم برویم. افزونه بعدی همین کار را انجام می‌دهد.

اما برای یادگیری استفاده از همین افزونه، یعنی افزونه Easy Digital Downloads بهتر است به آموزش های قبلی که در سایت منتشر شده مراجعه کنید.

افزونه GoUrl Easy Digital Downloads (EDD)

افزونه GoUrl Easy Digital Downloads یک افزونه درگاه پرداخت برای افزونه EDD است. این افزونه پول را به صورت ارزهای دیجیتال از مشتریان سایت دریافت می کند و یکی از آینده دارها در بین افزونه های تجارت الکترونیک وردپرس است. این افزونه را هم نصب کنید، باید درون سایت اصلی سرویس دهندۀ این افزونه ثبت نام کنید و یک کیف پول به واحد مد نظرتان می سازید و کلیدهای خصوصی و عمومی آن را به افزونه می دهید، تا قادر باشد با وب سرویس درگاه واسط ارتباط برقرار نماید.

نکته قابل توجه این است که این سرویس، به شما امکان انتخاب از بین چند ده واحد پولی دیجیتال که پشتیبانی می کند را می دهد. پس هم بیت کوین و هم دیگر ارزهای دیجیتال در پیش روی شماست. هر کدام را که دوست داشتید انتخاب کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  درگاه پرداخت بیت کوین برای وردپرس

تا اینجا این دو افزونه برای راه اندازی یک سایت پرداخت به ازای دانلود وردپرس با ارز دیجیتال کافی بود. اما افزونه بعدی، یک راه کار کامل و جامع بدون درگیری با مسائل فنی و بدون نیاز به افزونه دیگری این کار را برای ما انجام می دهد.

افزونه GoUrl Bitcoin Payment Gateway

افزونه GoUrl Bitcoin Payment Gateway یک افزونه جامع برای فروش هر نوع محصول و دریافت مبلغ آن به ارزهای دیجیتال است. یعنی یک افزونه کامل که به همۀ نیازها پاسخ می دهد. برای استفاده از این افزونه هم باید آن را روی سایت خود نصب کنید و سپس در سایت GoUrl حساب تان را بسازید و اطلاعات مورد نیاز را به افزونه بدهید.

این افزونه به سه حالت امکان فروش را مهیا می کند؛ فروش محصولات فیزیکی، فروش محصولات دیجیتالی، فروش حساب کاربری و یا بسته های عضویت در سایت. می بینید که تنها با استفاده از همین یک افزونه، می توانید یک سایت فروشگاهی که با ارزهای دیجیتال کار می کند ساخته و آن را برپاسازی نمایید.

امیدوارم که این مقاله به کار شما آمده باشد و نکات خوبی را به شما یاد داده باشد. اگر شما هم فکر می کنید راه کارهای بهتری هم می تواند وجود داشته باشد، در قسمت نظرات همین صفحه با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین با دیگر مقالات آموزشی سایت ما هم همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.