روش های اطلاع از سن دامنه یک سایت

سن دامنه نشان دهندهٔ خیلی چیزهاست. از روی سن یک دامنه می‌توان فهمید سابقهٔ یک سایت چقدر است. البته کاملاً مطمئن نمی‌توان از روی سن دامنه به سابقهٔ یک کسب و کار پی برد. چون احتمال دارد با خریداری یک دامنهٔ از قبل ثبت شده هم بتوان یک کسب و کار جدید راه‌اندازی کرد. که از همین جا می‌توان فهمید خرید یک دامنهٔ خوب و از قبل ثبت شده چه تاثیر خوبی روی رشد سریع کسب و کار دارد.

پس باید به دنبال روشی برای اطلاع از سن دامنه یک سایت بود. روش معتبری برای اطلاع از سن یک دامنه نیست. اما سرویس‌های اینترنتی که کارشان جمع آوری اطلاعات و داده‌های سایت های اینترنتی است، می‌توانند ملاک برای تعیین سن دامنه یک سایت باشد.

روش های اطلاع از سن دامنه یک سایت

اگر عبارت Doman Age Checker را در گوگل جستجو کنید، نمونه‌های زیادی از سرویس‌های تعیین سن دامنه برگردانده می‌شوند. اما برای راحتی کار شما بنده اینجا یک فهرست خوب از بهترین‌های آنها را فهرست کردم. با کلیک روی هر کدام از پیوندهای زیر، به صفحهٔ تعیین سن دامنهٔ همان سایت منتقل خواهید شد که به راحتی با وارد کردن نام دامنه و سپس ارسال درخواست، به سادگی نتیجه به شما برگردانده خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  شناسه ایرنیک چیست ؟

سایت websiteseochecker اطلاعاتی بیشتر از سن دامنه را به شما نشان می‌دهد. می توان با آن دامین آتوریتی را هم به دست آورد. در ستون Age سن دامنه نشان داده شده.

نتیجه بررسی سایت در websiteseochecker

اینکه هر کدام از این سامانه‌ها به چه روشی اقدام به تعیین سن دامنه می‌کنند، زیاد واضح نیست. البته با رفتن به بخش مستندات هر کدام از آنها، قطعاً توضیحاتی راجع به این مبحث خواهیم دید. اما به طور کلی تعداد کمی از این سرویس‌ها هستند که با تکیه بر پایگاه دادهٔ داخلی خود، اقدام به تشخیص سن یک دامنه کنند. شاید بیشتر روی اطلاعات Whois دامنه تمرکز کنند و شاید هم دقیقاً همان اطلاعات Whois دامنه را نشان دهند!

ولی به هر حال بهتر است دامنه‌ای که قصد تعیین سن آن را دارید را در چند تا سرویس تست کنید و نتیجه را با هم بررسی کنید. برخی از آنها هم با دامنهٔ ملی ir یا دیگر دامنه‌های ملی سازگاری ندارند.

1 دیدگاه برای “روش های اطلاع از سن دامنه یک سایت”

  1. Fahime Entezami گفت:

    من با شما موافقم که دامنه سنی نشانگر موارد بسیاری است. از سن یک دامنه ، می توان تاریخ یک سایت را درک کرد. با داشتن سن دامنه خوب و قرار دادن محتوای مناسب ، رتبه سئو شما را رونق می دهد. با توجه به جستجوی من در اینترنت ، یک ابزار مفید دیگر https://iplocation.io/domain-age-checker برای تعیین سن دامنه وجود دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.