سرعت دامنه ir در مقایسه با com

دامنه یعنی نشانی یک سایت که بازدید کنندگان باید از آن نشانی برای ورود به آن استفاده نمایند. همۀ سایت های اینترنتی یک دامنه دارند، هر چند که امکان داشتن چندین دامنه برای یک سایت هم وجود دارد. یکی از مولفه های مهم یک سایت هم سرعت آن است. هر چقدر سرعت یک سایت بیشتر باشد، کیفیت آن بیشتر است و هم کاربران سایت رضایت بیشتری دارند، هم اینکه بازدید از موتورهای جستجو مثل گوگل افزایش پیدا خواهد کرد. چون گوگل به مولفۀ سرعت سایت خیلی اهمیت میدهد و سایت هایی که سرعت بیشتری دارند، برترند. حالا عوامل مختلفی هستند که در سرعت سایت تاثیرگذارند و در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم و ببینیم آیا نوع دامنه که ir باشد یا com در سرعت آن تاثیر می گذارد یا خیر.

سرعت دامنه ir در مقایسه با com

سرعت دامنه ir در مقایسه با com

در مباحث اینترنتی، افسانه های زیادی هستند که در بین عوام شنیده می شوند. از جملۀ این مباحث تاثیر پسوند دامنه در سرعت سایت است. تقریباً می توان گفت پسوند دامنه روی سرعت سایت تاثیر زیادی نخواهد داشت. به این دلیل که سرورهای دامنه در سرتاسر جهان از رایانه های قدرتمندی تشکیل شده است که مشکل سرعت ندارند.

اما موقعیت مکانی سرور سایت، میزان فایل هایی که در هر صفحه از سایت بر روی مرورگر کاربر بارگذاری می شوند، حجم محتوای صفحات سایت، نحوۀ چینش اجزاء سایت و … هستند که در سرعت سایت خیلی خیلی تاثیرگذار است. پس باید به ترتیب آن عواملی که در سرعت سایت تاثیر بیشتری دارند را بررسی کنید و عیوب آنها را برطرف نمایید تا کم کم برسید به عوامل دیگر که اهمیت ناچیزی در سرعت سایت دارند.

یک آموزش جذاب دیگه!  خرید هاست و دامین ارزان

پس باید آگاه بود که پسوند دامنۀ سایت تاثیر زیادی روی سرعت سایت ندارد. شما حتی اگر از دامنه com برای سایت خود استفاده کنید، ولی محتوای بد و بسیار سنگی را روی تمامی صفحات برای بازدید کنندگان قرار دهید، سرعت سایت افتضاح خواهد شد! اما اگر یک دامنه با پسوند ir داشته باشید و روی عوامل گفته شده برای بالا بردن سرعت سایت کار کنید، خواهید دید که روز به روز به مخاطبان سایت تان افزوده خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.