دریافت تاریخچه ثبت و تمدید دامنه اینترنتی با سرویس whoisrequest.com

اگر خواسته باشید تاریخچهٔ ثبت یک دامنهٔ اینترنتی را بررسی کنید، که مثلاً چه زمانی اولین ثبت آن بوده و در آن زمان NS هایش روی چه سرورهایی تنظیم شده بودند، می‌توانید خیلی راحت از سرویس whoisrequest.com استفاده کنید. این سامانه از زمان اولین ثبت یک تاریخچهٔ زیبا از وضعیت دامنه را به ما نشان می‌دهد. برای اینکه بدانید چطور باید از آن استفاده کنید، با این آموزش از سایت خودآموز وردپرس همراه من باشید.

برای شروع کار وارد نشانی زیر شوید:

https://whoisrequest.com/history/

سپس یک دامنهٔ اینترنتی را درون جعبهٔ وسط صفحه وارد کنید و روی Get History کلیک کنید. ما در تصویر زیر نتیجهٔ دامنه google.com را می‌بینیم. ممکن است که تاریخچهٔ دامنه‌های اینترنتی قدیمی را به درستی نمایش ندهد. اما آن چیزی که از اطلاعات در این صفحه می‌توان فهمید این است که این دامنه برای مدت زمان ۱۹ سال رکورد حذفی نداشته است. یعنی طی این ۱۹ سال به طور کامل فعال بوده و حذف نشده است.

دریافت تاریخچهٔ ثبت و تمدید دامنه اینترنتی با سرویس whoisrequest.com

این سامانه اطلاعات مربوط به دامنه‌های COM, NET, ORG, INFO, BIZ و US را از سال ۲۰۰۲ در پایگاه دادهٔ خودش دارد.

همانطور که گفته شد، این سامانه بیشتر برای این مفید است که بدانیم آیا یک دامنه بعد از ثبت اولیه، آزاد شده است که شخص دیگری آن را ثبت کند یا خیر. یا اینکه به طور مداوم از زمان اولین ثبت فعال بوده و تا به امروز در اختیار یک نفر بوده است. در دامنه در چنین وضعیت قرار داشته باشد، هر دورهٔ زمانی درون یک جعبه نشان داده می‌شود و تاریخ ثبت و تاریخ انقضای آن دوره را هم می‌توانید ببینید. علاوه بر تاریخ، NS هایی که روی دامنه در هر دوره تنظیم شدند را هم نمایش می‌دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  کشف تکنولوژی های سایت های اینترنتی با BuiltWith

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.