افزونه یادداشت وردپرس Dashboard Site Notes

افزونه های زیادی برای یادداشت گذاشتن در پیشخوان وردپرس وجود دارند و ما راجع به همۀ آنها در سایت به طور کامل توضیح دادیم. یکی از آنها افزونۀ Dashboard Site Notes است که با وجود گذشت بیش از ۶ سال از آخرین به روز رسانی، هنوز کارایی خود را حفظ کرده است و بیش از ۳ هزار نفر از این افزونه استفاده می کنند. کاری که این افزونه برای ما انجام می دهد، نمایش نوار هشدار یا همان نوار اطلاع رسانی با عنوان و متن دلخواهی است که ما به عنوان مدیر سایت تعیین می کنیم. برای افزودن یک یادداشت هم از مجموعه صفحات Site Notes در پیشخوان استفاده می کنیم و به مانند یک نوشته، یک یادداشت به سایت اضافه می نماییم. این یادداشت برای کاربرانی که ما تعیین کردیم، نمایش داده می شود. دقت کنید که این یادداشت ها تنها در پیشخوان و نه در جلوی سایت نمایش داده می شوند.

افزونه یادداشت وردپرس Dashboard Site Notes

افزونه یادداشت وردپرس Dashboard Site Notes

اما برای افزودن یادداشت در سایت با استفاده از افزونه Dashboard Site Notes کاری که باید انجام دهیم این است که به صفحه Site Notes > افزودن برگه رفته و صفحه ای را خواهید دید که دقیقاً شبیه به صفحه افزودن نوشته است. شما باید عنوان و متن یادداشت خود را وارد کنید. البته یک جعبۀ با عنوان Note Options هم وجود دارد که تنظیماتی دارد که شما باید آنها را انجام دهید.

افزودن یادداشت جدید در Dashboard Site Notes

افزودن یادداشت جدید در Dashboard Site Notes

شما در متن یادداشت خود هر چیزی که در یک نوشته می توانید جایگذاری کنید، قادرید استفاده کنید. از لینک و عکس و … همه چیز. حالا به سراغ جعبۀ پایین صفحه با عنوان Note Options خواهیم رفت.

یک آموزش جذاب دیگه!  نوتیفیکیشن بار چیست ؟

شما از قسمت Show for the following roles می توانید مشخص کنید که چه نقش های کاربری در پیشخوان قادر باشند این هشدار یا یادداشت را ببینند. اما از قسمت Display on these page قادرید تعیین کنید که در کدام صفحات پیشخوان این پیام در بالای سایت نمایش داده شود. می توانید گزینه Everywhere را انتخاب کنید تا در همه جا قابل نمایش باشد. نه فقط در برخی از صفحات سایت.

جعبه تنظیمات یادداشت Dashboard Site Notes

جعبه تنظیمات یادداشت Dashboard Site Notes

پس از اینکه یادداشت را ذخیره کردید، در بالای صفحه این هشداری که همین الان اضافه کردید را می توانید ببینید. به هر تعدادی که دوست داشته باشید قادرید از این دست یادداشت ها یا هشدارها در پیشخوان خود به این صورت اضافه نمایید. از طریق صفحۀ Site Notes هم می توانید تمامی یادداشت هایی که تا به الان نوشتید را دیده و آنها را مدیریت کنید. یعنی اگر دیدید که به یکی از آنها دیگر نیازی ندارید، آن را حذف کنید.

این بود از آموزش افزونه Dashboard Site Notes برای امر گذاشت یادداشت یا هشدار در پیشخوان وردپرس که در کنار دیگر افزونه های این چنینی، قابلیت های خوبی را به همراه دارد. در آخر هم بد نیست بدانید که افزونه Dashboard Notes یک جایگزین بهتر برای افزونه Dashboard Site Notes محسوب می شود. شاید خواسته باشید از این افزونه استفاده نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  نوار اطلاع رسانی وردپرس با افزونه Dashboard Notes

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.