تحریم وان سیگنال

با توجه به شروع دور اول تحریم های آمریکا علیه ایران، شواهد نشان می‌دهد که سرویس ارسال نوتیفیکیشن تحت وب OneSignal سرویس خود را به روی ایرانی ها مسدود کرده است. OneSignal نام یک سرویس تحت وب است که با استفاده از آن سایت های زیادی اقدام به عضویت Push Notification و ا ارسال اطلاعیه های خبرنامه ای به اعضای سایت خود می کردند. این روش ارسال اطلاعیه به واسطۀ مرورگر روی نمایشگر کاربر نقش می بندد و تاثیر به مراتب بالاتری نسبت به دیگر روش های ارسال خبرنامه دارد. حالا به نظر می رسد که خدمات دهندۀ عمدۀ Push Notification یعنی وان سیگنال ایرانی ها را تحریم کرده است.

تحریم وان سیگنال

تحریم وان سیگنال

با وارد شدن به صفحه اصلی این سایت، با خطایی به صورت زیر روبرو خواهید شد که نشان میدهد سایت دسترسی آی پی های ایرانی را بسته است.

صفحه اصلی سایت OneSignal

صفحه اصلی سایت OneSignal

و هشدار زیر نشان داده می شود:

The owner of this website (onesignal.com) has banned the country or region your IP address is in (IR) from accessing this website.

کسانی که قبلاً در حال استفاده از این سرویس روی سایت خود بودند، مثل کسانی که افزونه OneSignal را روی سایت خود نصب کردند، با ارسال یک نوتیفیکیشن به نظر می رسد که ارسال موفقیت آمیز بوده. اما وقتی بازدیدهای آمده از این طریق بررسی می شوند، می توان نتیجه گرفت که ارسال نوتیفیکیشن ها هم به کاربران ایرانی در حال ایجاد محدودیت است. چون دیگر به مانند قبل ارسال بازدید کننده صورت نمی گیرد!

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه یادداشت وردپرس Dashboard Site Notes

به هر حال با توجه به وجود جایگزین های OneSignal بهتر است به یکی از آنها کوچ کرده و حتی اعضای خبرنامه را به سرویس جدید منتقل کرد. کاری که شاید کمی مشکل آفرین باشد. اما باید بررسی شود و حتماً انجام گیرد. چون ارزشش را دارد که اعضای خبرنامۀ Push Notification خود را از دست ندهیم.

1 دیدگاه برای “تحریم وان سیگنال”

  1. Ahmad گفت:

    سلام

    ما برای استفاده از وان سیگنال از یک سیگنال استفاده میکنیم!
    آدرس: yeksignal.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.