ساخت برگه تمام عرض در وردپرس

آیا شما هم نیاز دارید تا برگه تمام عرض در وردپرس خود بسازید؟ خیلی از قالب های آماده وردپرس، دارای چنین قالب هایی برای برگه ها هستند. یعنی زمانی که قصد انتشار یا ویرایش یک برگه یا حتی نوشته را دارید، جعبه ی عنوان ویژگی های برگه/نوشته در پیشخوان وجود دارد که از بین موارد موجود در فهرست کشویی موجود در این جعبه، می توان قالب تمام عرض را انتخاب کرد. در این قالب دیگر نوار کناری در برگه نشان داده نمی شود. به همین دلیل به آن برگه تمام عرض یا Full Width گفته می شود.

ساخت برگه تمام عرض در وردپرس

ساخت برگه تمام عرض در وردپرس

برای داشتن برگه تمام عرض در وردپرس باید به ترتیب از یکی از روش های زیر استفاده کنید.

روش ۱ : استفاده از قالب برگه تمام عرض در پوسته وردپرس

برای استفاده از این روش، حتماً باید پوسته وردپرس شما دارای چنین امکانی باشد. برای استفاده از این امکان هم شما باید وارد بخش افزودن یا ویرایش یک برگه از پیشخوان وردپرس شده و از جعبۀ ویژگی های نوشته، که تصویر آن را در زیر می بینید، یک فهرست کشویی موجود است که باید قالب تمام عرض یا Full Width را انتخاب کنید.

تصویر جعبۀ ویژگی های نوشته (از قبل درون سایت بارگذاری شده است)

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش طریقه ساخت قالب نوشته های تکی یا Custom Post Templates

نام این مورد بسته به پوسته فعالِ روی سایت شما متفاوت خواهد بود. اما حتماً یک قالب تمام عرض در بین آنها وجود دارد. نکته جالب اینجاست که اگر چنین امکانی وجود نداشت، به راحتی می توانید از روش دوم استفاده کنید و حتی یک قالب مخصوص برگه ها یا نوشته های سایت خود بسازید.

روش ۲ : ساخت دستی قالب تمام عرض برای پوسته وردپرس

برای استفاده از این روش، کافی است کمی درون کدهای قالب خود دستکاری کنید. ما یک آموزش با عنوان آموزش طریقه ساخت قالب نوشته های تکی یا Custom Post Templates را از قبل درون سایت منتشر کردیم. که به طور کامل راجع به این روش توضیحات کامله داده شده است.

برای این منظور می بایستی یک پروندۀ جدید درون مسیر ریشه پوسته فعال سایت ساخته و در قسمت بالایی آن چند خط کد به صورت Comment وارد کنید. حالا ساختار قالب سفارشی تگ برگه ها می توانید توسط کدهای PHP و همچنین CSS تعیین نمایید.

روش ۳ : استفاده از افزونه Fullwidth Page Templates

Fullwidth Page Templates یک افزونه بسیار ساده برای افزودن قالب های مختلف به برگه ها و نوشته ها، به خصوص قالب تمام صفحه برای برگه های سایت شماست. با نصب و فعال سازی این افزونه زمانی که به صفحه ویرایش یا افزودن برگه ها می روید، جعبه ویژگی های نوشته را خواهید دید که طبق توضیحاتی که داده شده می توانید از آن استفاده کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  Custom Post Template چیست ؟

ما هم آموزش کامل Fullwidth Page Templates را در سایت منتشر کردیم. برای راهنمایی بیشتر به آن مراجعه نمایید.

روش ۴ : ساخت برگه تمام عرض با استفاده از افزونه های سازندۀ صفحه (Page Builder Plugin)

در این روش اگر شما از یکی از افزونه های سازنده برگه مثل افزونه Beaver Builder یا Elementor یا Page Builder by SiteOrigin یا Live Composer روی سایت خود استفاده کنید، این افزونه ها امکان ساخت برگه به صورت تمام صفحه بدون اینکه آن صفحات دارای نوار کناری، یا محتوای دیگری باشند، را به شما می دهند. تنها کافی است به صفحه افزودن برگه در این افزونه ها رفته و شروع به ساخت برگه به صورت تمام عرض کنید.

در مقاله های دیگر سایت راجع به تک تک این افزونه ها آموزش های کامل و تصویری خدمت شما ارائه شده است.

جمع بندی

فراموش نکنید که نیازی نیست از تمامی یا دو تا روش در کنار هم استفاده کنید. تنها یکی از روش های بالا برای ساخت برگه تمام عرض در وردپرس کفایت می کند که باید ببینید استفاده از کدام روش برای شما راحت تر و مقرون به صرفه تر است.

1 دیدگاه برای “ساخت برگه تمام عرض در وردپرس”

  1. شادی گفت:

    عالی بود ممنون
    خیلی به من کمک کرد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.