دانلود اپلیکیشن cPanel

همیشه فکر این موضوع که هر کجا هستیم بتوانیم امکانات سایت و هاست خودمان را مدیریت کنیم، خیلی جذاب بوده. این کار معمولاً توسط اپلیکیشن های موبایلی انجام می شود و حالا اگر قصد مدیریت کنترل پنل سی پنل مان را داشته باشیم، شرکت سی پنل اپلیکیشنی را معرفی کرده است که دسترسی به تمامی امکانات هاست را از روی گوشی هوشمند به شما می دهد. در ادامه به شما خواهم گفت که چطور می توانید این اپلیکیشن را که با عنوان cpanel هست را روی گوشی خود نصب کنید.

دانلود اپلیکیشن cPanel

دانلود اپلیکیشن cPanel

برای دانلود و نصب اپلیکیشن استورهای iOS و Android را باید به شما معرفی کنیم که لینک آنها در زیر موجود است.

Android یا iOS

مراحل کاری با اپلیکیشن سی پنل برای گوشی های هوشمند به این صورت است که بعد از نصب اپلیکیشن، آن را اجرا می کنیم. در اولین مرحله باید حساب سی پنل و یا حتی حساب WHM را به برنامه معرفی کنیم. برای این کار نام کاربری و رمز عبور حساب خودمان را به اپلیکیشن می دهیم. نکته جالبی که در اینجا یاد گرفتیم این است که این اپلیکیشن cPanel حتی امکان مدیریت کل سرور را به واسطه دسترسی به WHM به مدیر سرور یا نمایندگان می دهد! پس شما می توانید از این بخش این برنامه استفاده نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  بررسی فنی سرور هاست سایت وردپرس با افزونه ServerBuddy

بعد از وارد شدن به حساب خود، محیطی را می بینید که دقیقاً در مرورگرتان شاهدش هستید. اصولاً اگر از قبل با حساب سی پنل یا WHM خود کار کرده باشید، نیازی به آموزش این برنامه کاربری موبایل ندارید. هر چند که یکی از ایرادهایی که کاربران به این اپلیکیشن گرفتند همین مورد بوده است. که کارایی ان دقیقاً مثل محیط مرورگر است. که شاید از همان مرورگر روی گوشی هوشمند استفاده کنیم بهتر باشد. چون دیگر نیازی به نصب اپلیکیشن اضافه ای نداریم.

از طرف دیگر یکی از مشکلاتی که کاربران گزارش داده اند و باعث شده که این برنامه در استورها رتبۀ خوبی را به خود اختصاص ندهد، مواجه شده با صفحه سیاه در زمان کلیک روی دکمه افزودن، برای افزودن حساب جدید است. پس اگر شما هم با این مشکل مواجه شدید، باید منتظر نسخه جدید باشید که از راه برسد و این ایرادات رفع شده باشد.

ولی به هر طریق، اگر اپلیکیشن cPanel را نصب کرده باشید و به خوبی هم کار کند، باز هم بد نیست که از این برنامه برای مدیریت امکانات سایت و سرور WHM خود استفاده نمایید. چون امکان دارد در نسخه های آتی امکانات بهتر و بیشتری به آن افزوده گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  هاست دانلود یعنی چی ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.