ویدیوهای فارسی و رایگان آموزش وردپرس

همینک دانلود و تماشا کنید

چگونه قالب یک سایت را کپی کنیم ؟

اگر وارد یک سایت شده اید و از قالب و ظاهر آن خوشتان آمده است، حتماً به این فکر افتاده اید که آیا می توان قالب آن را کپی کرد یا خیر! پاسخ به این سوال تحت شرایط مختلف، متفاوت است. اما با در نظر گرفتن شرایط مختلف و مواردی که باید به یاد داشته باشیم، سعی می شود در این مقاله به این سوال پاسخ کاملی داده شود. پس اول به سراغ یک توضیح کامل راجع به قالب می رویم و به شما می گوییم که قالب شامل یک چند تا فایل است که روی یک سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس نصب می شود تا ظاهر صفحات سایت را به طریقی تغییر دهد. این قالب به طور مستقیم قابل دسترس برای بازدید کنندگان سایت نیست. اما فایل هایی که از پردازش این قالب تولید می شوند، به رایانه کاربر ارسال می شوند. پس باید با دانستن این فرآیند، یک قالب را به دست آوریم.

چگونه قالب یک سایت را کپی کنیم

چگونه قالب یک سایت را کپی کنیم ؟

توجه: در کپی کردن قالب یک سایت باید به این مهم دقت داشته باشید که برای تولید و برنامه نویسی یک قالب زمان زیادی گذاشته شده است و معمولاً طراحی و صاحب آن حق امتیاز آن قالب را دارند. پس شما نباید قالبی که دارای حق امتیاز است و صاحب آن راضی به انجام این کار نیست، کپی کنید و اصطلاحاً آن را ریپ نمایید. چرا که حتی امکان شکایت از شما وجود دارد. البته قصد ما از آموزش این کار به شما، کپی کردن قالب سایت های خارجی بود که مشکل کمتری برای شما در این رابطه وجود خواهد داشت.

کپی کردن یک قالب کار چندان آسانی هم نیست. در بیشتر موارد کار کپی کردن یک قالب ممکن است آن قدر زمان بر و انرژی بردار باشد که همان بهتر یک قالب را از صفر به صورت اختصاصی برای خود بنویسم! به این دلیل گفتم که کپی کردن قالب کار ساده ای نیست، که شما به فایل های قالب به صورت مستقیم دسترسی ندارید. یعنی وقتی یک فایل PHP روی فضای میزبانی قرار می گیرد، همان فایل به صورت مستقیم به بازدید کننده نمایش داده نمی شود. بلکه اول پردازش شده و سپس نتیجه به مرورگر کاربر ارسال می گردد.

گاهی از مواقع هم ممکن است قالب در محیط اینترنت وجود داشته باشد. پس کافی است عنوان آن قالب را پیدا کنیم و در اینترنت جستجویی را انجام دهیم و سپس با دریافت و اعمال تغییرات اصلاحی روی آن، در نهایت چیزی را بسازیم که می خواهیم.

اما کار کپی کردن قالب وردپرس از اینجا شروع می شود که ابتدا باید کدهای HTML آن تهیه شود. از آن جایی که مرورگر کدهای HTML را می گیرد و حتی برای ما هم توسط آن قابل بازیابی است، این کار سختی نیست. اما کار اساسی زمانی شروع می شود که باید این کدهای HTML تبدیل به فایل های قالب و برنامه نویسی شوند. این تنها راه کپی کردن از یک قالب از روی یک سایت در حال اجرا است. که باید دانش برنامه نویسی PHP و وردپرس را داشت و با HTML و CSS و JavaScript هم کار کرده باشیم.

خیلی ها شاید دنبال نرم افزاری باشند که قالب یک سایت را کپی کنند. باید گفت که اصولاً چنین نرم افزاری وجود ندارد. مگر اینکه یا قصد هک کردن سایت برای دریافت بستۀ قالب را داشته باشیم. یا اینکه از خودِ مدیر سایت بخواهیم که مسالمت آمیز قالب را تقدیم ما کند!!

و نکتۀ آخر اینکه به کپی کردن قالب یک سایت و عرضۀ عمومی آن، که خیلی از سایت های دانلودی این کار را انجام می دهند، ریپ کردن قالب گفته می شود. این کار می تواند شکایت صاحب قالب را در پی داشته باشد و جزء مواردی است که صاحب قالب می تواند طرح دعوا نماید.

۱۳۹۷/۰۵/۲۳
1,116 بازدید
قالب وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.

هنوز دنبال هاست خوب می‌گردید؟!

🥇 هاست حرفه‌ای همراه با؛ بسته های رایگان ویدیوهای آموزش وردپرس و طراحی سایت !
کد تخفیف 10 درصد : off10wt

خرید هاست و دامین ارزان

هاست فوق العاده