مشارکت در ترجمهٔ افزونه یا پوسته وردپرس با سرویس ترجمه وردپرس

اگر به ترجمه افزونه یا پوسته وردپرس علاقه مندید، در این مطلب به شما ساده‌ترین و بهترین روش ترجمه پوسته و افزونه وردپرس را آموزش خواهم داد. این روش نیازی به نصب هیچ نرم افزاری روی رایانه ندارد؛ پس نیازی به آموزش کار با هیچ نرم افزاری هم ندارد! در این شیوهٔ ترجمه تنها باید تمرکز را روی ترجمهٔ تک تک عبارت‌ها و اصطلاحات مورد نظر گذاشت. پس فقط باید زبان یاد داشت. پس به سراغ مراحل کار خواهیم رفت.

مشارکت در ترجمهٔ افزونه یا پوسته وردپرس با سرویس ترجمه وردپرس

گروه وردپرس یک سیستم برای ترجمهٔ افزونه و پوسته دارد که در نشانی translate.wordpress.org قرار گرفته است. با ورود به این صفحه، میزان مشارکت کننده‌ها به هر زبان نشان داده شده. عبارت Persian را که در آن صفحه جستجو کنید، خواهید دید که در حال حاضر که در حال نوشتن این مقاله هستم، تعداد ۸۲۷ مشارکت کنندهٔ ایرانی داریم! که نسبت به دیگر زبان‌ها جایگاه خوبی دارد. ولی باز هم باید بیشتر شود.

مشارکت فارسی زبان ها در ترجمهٔ افزونه ها و پوسته ها

زمانی که وارد یک صفحه از افزونه یا پوستهٔ وردپرس می‌شوید که قصد دیدن مشخصات آن را دارید، با یک نوار با پس زمینهٔ سبز رنگ مواجه خواهید شد که به شما خواهد گفت که آیا این افزونه به زبان مورد نظر شما ترجمه شده یا خیر. با کلیک روی پیوند موجود روی آن، به بخش ترجمهٔ همان افزونه یا پوسته از سرویس ترجمهٔ وردپرس هدایت می‌شوید که قادرید کارتان را از همان زمان شروع کنید.

پیوند ترجمه افزونه Telegram for WP

دقت داشته باشید که برای ترجمه باید در سایت وردپرس حساب کاربری داشته باشید و از طریق صفحهٔ login.wordpress.org وارد حساب خود شده باشید. یک حساب کاربری برای ترجمهٔ هر افزونه یا پوسته کافی است.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلوگیری از بین رفتن ترجمه افزونه یا قالب های وردپرس بعد از بروزرسانی

با ورود به صفحهٔ ترجمهٔ یک افزونه یا پوسته، به دنبال عبارت Persian از جدول زبان ها بگردید. روی آن کلیک کنید تا ترجمهٔ همان افزونه به زبان فارسی برای شما باز شود. تصویر زیر مربوط به بخش ترجمهٔ افزونه Telegram for WP به زبان فارسی است.

ترجمه افزونه و پوسته در مرکز ترجمه WordPress.org

هر عبارتی که ترجمه نشده باشد، در ستون Translation آن هیچ چیزی برای نمایش وجود نخواهد داشت. باید روی آن کلیک کنید تا قابلیت ویرایشش فعال شود و شروع به ترجمه‌ای کنید که در ستون Original string نوشته شده است.

بعد از اینکه تعداد زیادی نفر اقدام به ترجمهٔ رشته‌های موجود در سند زبان افزونه یا پوسته کردند، در به روز رسانی های بعدی افزونه، سند زبان آن هم به روز خواهد شد و تغییرات اعمال شده در ظاهر افزونه خودش را نشان خواهد داد.

جمع بندی

با سیستم ترجمه که وردپرس آن را توسعه داده، همه می‌توانند هر افزونه یا پوسته‌ای را به زبان مادری خود ترجمه کنند. شما هم به عنوان یک فارسی زبان می‌توانید در این کار سهیم باشد و افزونه‌ها و قالب‌های زیادی را به فارسی ترجمه کنید. حتی اگر محدود به چند تا کلمه یا رشته باشد! نباید فراموش کرد که با سهیم شدن در این دست پروژه‌ها، کارهای کوچک و کم در مجموع زیاد خواهد شد و نتیجهٔ هم افزایی خواهد داشت.

یک آموزش جذاب دیگه!  ترجمه افزونه های وردپرس به زبان دلخواه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.