آیا امکان داره با مناسبت های خاص بازدید سایت تغییر کنه؟

یکی از سوالاتی که برای هر مدیر سایتی ممکن است پیش بیاید این است که آیا می توان انتظار داشت با آمدن یک مناسب خاص، بازدید سایت ما کاهش یا افزایش داشته باشد؟ پاسخ به این سوال نیاز به کمی توضیح دارد که در این نوشته خدمت شما توضیحات لازم را ارائه خواهم کرد. به هر حال مدیر سایت باید بداند که در چه حالت هایی ممکن است بازدید سایتش کاهش یا افزایش یابد.

آیا امکان داره با مناسبت های خاص بازدید سایت تغییر کنه

آیا امکان داره با مناسبت های خاص بازدید سایت تغییر کنه

آیا مناسب های خاص روی بازدید سایت تاثیر دارد؟

زمانی که تقویم را باز می کنید، شما مناسب های زیادی را خواهید دید که هر کدام متناسب با رویدادهای مذهبی، ملی و یا حتی جهانی هستند. از طرف دیگر سایت های زیادی در گسترۀ وب در حال فعالیت اند که هر کدام موضوع خاصی را شامل می شوند و می توانند به نوعی با همین رویدادها در ارتباط باشند. مثلاً یک سایت دانلود مداحی و نوحه را در نظر بگیرید که با آمدن محرم، می تواند انتظار افزایش بازدید کاربران را داشته باشد. یا دیگر سایت های موضوعی که هر کدام دارای موضوعات خاص به خود هستند.

پس در یک کلمه می توان پاسخ این سوال را داد، که بله؛ مناسب های خاص و ماه های سال می تواند روی بازدید سایت ما تاثیر داشته باشند. به هر حال اگر قرار است مثلاً گوگل را به عنوان یک مرجع ارسال بازدید کننده در نظر بگیریم، همین گوگل هم از هیچ بازدید کننده که نمی فرستد! باید کسی وجود داشته باشد که صفحه اصلی گوگل را باز کرده و عبارتی را جستجو کند. و این افرادی که اقدام به جستجو در گوگل یا دیگر موتورهای جستجو می کنند، در زمان های خاص می توانند یک هدف یکسان داشته باشند که همین امر سبب افزایش بازدید یک دسته از سایت ها در مواقعی خاص می شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  چگونه بازدید صفحات سایت وردپرس را بالا ببریم ؟

اگر خواسته باشم یک مثال کاربردی دیگر برای شما بزنم، مثلاً فرض کنید که یک سایت آموزشی مثل همین سایت ما به نشانی WPTutorial.ir که محتوای جدید و نویی را روزانه منتشر می کند، در تابستان بازدید بیشتری دریافت می کند و وقتی اول مهر می آید، از بازدید سایت کمی کاسته می شود! جالب است نه؟ به دلیل اینکه خیلی از افرادی که به دنبال کار با وردپرس هستند، دانش آموز یا دانشجو اند، با باز شدن بحث کلاس و درس، کمتر به سراغ اینترنت و آموزش از طریق سایت های اینترنتی می روند که راجع به مباحث جانبی می نویسند.

یا معمولاً بیشتر سایت ها در محرم و صفر، مخصوصاً دهۀ اول محرم با کاهش بازدید مواجه می شوند و این را از آمار هر سایتی می توان دید. البته باید به این نکته هم اشاره کنم که ممکن است این کاهش بازدید در یک مواقعی برای تمامی سایت ها، توسط سرویس هایی مثل الکسا قابل درک نباشد. چون الکسا به صورت نسبی بازدید سایت ها را بررسی می کند و رتبه می دهد. پس اگر از تمامی سایت ها به یک مقدار بازدید کسر شده باشد، از رتبه هیچ سایتی کم نخواهد شد.

این مباحث تجربی است و باید خودتان تجربه کنید تا موضوع دست تان بیاید. پس اگر شما هم مدیر سایت هستید، با کار روی آن و گذراندن وقت تان روی آن خواهید دید که چطور مناسب ها و ماه های مختلف سال، روز بازدید سایت شما تاثیرگذار است.

یک آموزش جذاب دیگه!  Google Tag Manager چیست ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.