خطای Call to undefined function get_bloginfo() in …/class-wp-locale.php on line 233

در مواقعی که سایت خود را جابجا می کنید، یا تغییراتی مثل نصب یک افزونه مهم روی سایت اعمال می کنید، ممکن است با خطای مواجه شوید که در عنوان این مقاله آمده است. این خطا می گوید که وردپرس قادر به پیدا کردن تابع get_bloginfo در فایل class-wp-locale.php نیست. البته از نظر فنی کاری به توابع و فایل های وردپرس نداریم. اما اگر خطایی که به شما داده می شود، دقیقاً به مانند خط زیر بود، باید راه حلی که در ادامه آمده است را در نظر بگیرید.

خطای Call to undefined function get_bloginfo() in …/class-wp-locale.php on line 233

خطای Call to undefined function get_bloginfo() in …/class-wp-locale.php on line 233

Fatal error: Call to undefined function get_bloginfo() in /home/siteman/public_html/wp-includes/class-wp-locale.php on line 233

در کل برای رفع این خطا باید اطلاعات موجود در سند پیکربندی وردپرس یعنی wp-‌config.php وردپرس را بررسی کنید. اطلاعات اتصال به دیتابیس وردپرس در این سند به طرز صحیحی وارد نشده است و شما باید آن را ویرایش کنید.

اطلاعاتی که باید بررسی کنید شامل:

 • نام پایگاه داده وردپرس
 • نام کاربر پایگاه داده وردپرس
 • نام رمز عبور کاربر پایگاه داده وردپرس
 • همچنین نشانی پایگاه داده وردپرس که در بیشتر مواقع باید localhost باشد.

برای دریافت این اطلاعات، باید به جایی مراجعه کنید که در آنجا پایگاه داده وردپرس را ساختید. در سی پنل به صفحه MySQL Databases باید مراجعه کنید و تمامی موارد گفته شده در بالا را دریافت کنید و وارد پرونده پیکربندی وردپرس کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  رفع خطای وردپرس » می خواهید این کار را انجام دهید؟

در خیلی از مواقع که میزبان سایت خود را تغییر می دهید، به دلیل اینکه پیشوند پایگاه های دادۀ سایت هم تغییر می کنند، ممکن است این خطا داده شود. البته این خطا تنها در صورتی نمایش داده می شود که شما نمایش خطاهای PHP را از طریق کنترل پنل خود فعال کرده باشید. در غیر این صورت با صفحه سفید و خطای ۵۰۰ در مرورگر خود مواجه خواهید شد.

3 دیدگاه برای “خطای Call to undefined function get_bloginfo() in …/class-wp-locale.php on line 233”

 1. سامان گفت:

  سلام اصلا هیچ ربطی به پایگاه داده نداشت. رفتم همون شرطی که تو اون خط ۲۳۳ گذاشته بود رو کامنت کردیم سایت اومد بالا. اما علط اصلیش رو نفهمیدم. چون کل پلاگین ها رو غیر فعال کردم و همچنین تم رو بازم سایت بالا نمی اومد تا این که خط ۲۳۳ رو کامنت کردم.

 2. سید امیر گفت:

  بهترین کار این هست که WP_DEBUG را برابر true قرار بدید تا خود وردپرس بگه چشه.. در بعضی موارد خطای ارتباط با دیتابیس را قبلش اعلام میکنه
  میتونید دیتابیستون را هم repair کنید.

  1. جمال گفت:

   بله این روش هم خطا رو میگه. اما خیلی اوقات خطاها سرراست نیستند و باید کمی توی زمینه خطاهای وردپرس تجربه داشت تا بفهمیم که منظور از یک خطا دقیقا چیه!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.