تصحیح خودکار در Word

Word نام یک نرم افزار ویرایش و ویراستار متن است. از این نرم افزار علاوه بر نوشتن و ویرایش کتاب و نامه، می توان برای نوشتن پست ها و نوشته های سایت و وبلاگ هم استفاده گردد. حتی کیفیت و سرعت کار را هم بالا می برد. با افزونه ها و قابلیت های خوبی که وردپرس دارد، استفاده از این نرم افزار برای انتشار محتوا، می تواند هم لذت بخش باشد هم سرعت ما را بالا ببرد. بر همین اساس اگر شما هم می خواهید تصحیح خودکار در Word را داشته باشید، با ما همراه باشید تا روش فعال کردن این امکان در نرم افزار ورد را هم به شما آموزش دهیم. چه زمانی که خواسته باشید کتاب یا مقاله بنویسید و چه زمانی که پست بنویسید، در هر صورت تصحیح خودکار در ورد می تواند به دقت و سرعت شما بیافزاید.

تصحیح خودکار در Word

تصحیح خودکار در Word

معمولاً حرفه ای ترین کسانی که با رایانه می نویسند هم غلط املایی و یا نگراشی دارند. از طرف دیگر اینکه ما بخشی از ذهن خود را درگیر یک چنین اشتباهاتی کنیم، تمرکز ما را از روی موضوعی که در حال نوشتن آن هستیم، پرت می کند. چه خوب است که در مواقعی که سرعت نوشتن ما بالا است، اشتباهات کوچک هم خود به خود اصلاح می شد و یا حداقل با نشان دار کردن آنها، بعداً که به متن مان نگاه می کنیم، بفهمیم که کدام قسمت ها مشکل دارند و آنها را اصلاح کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  بایدها و نبایدها در رابطه با وردپرس ۵

این امکان در نرم افزار ورد و دیگر نرم افزارهای ویرایش متن تحت وب و تحت رایانه شخصی، برای زبان انگلیسی معمولاً وجود دارد. اما برای زبان فارسی، که ما هم با فارسی کار داریم، تا همین چند وقت پیش راه حل خوبی یافت نمی شد. تا اینکه خود شرکت مایکروسافت ویراستار زبان فارسی را هم در سایت خود برای دانلود تولید کرده است. شما هم اکنون قادرید از امکان تصحیح خودکار در Word استفاده کنید. برای این منظور به صفحۀ غلط یابی فارسی در ورد ۲۰۱۶ مراجعه کرده و طبق روالی که آموزش داده شده است فایل غلط یاب را از سایت Microsoft دریافت کرده و روی کامپیوتر خود نصب کنید.

نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که این ابزار تصحیح خودکار که روی نرم افزار ورد شما نصب می شود، به صورت هوشمند غلط هایی که حتی شناسایی نمی کند را هم سعی می کند با رفتار شما یاد بگیرید. پس به مرور زمان که با آن کار می کنید، پیشرفته تر از قبل خواهد شد و بعد از مدتی خواهید دید که چقدر خوب غلط های فارسی شما را اگر بتواند به صورت خودکار رفع می کند. اگر هم نتواند با کشیدن یک خط در زیر آنها به شما هشدار می دهد که فلان کلمه یا جمله اشتباه است. البته به صورت دستی هم خودتان می توانید در لغت نامۀ این اصلاح گر دست برده و آن را تغییر دهید. مثلاً کلمه ای که به عنوان اشتباه تشخیص میدهد را با راست کلیک روی آن، و انتخاب دستور Add to Dictionary به فرهنگ لغت نرم افزار اضافه کنید تا از این به بعد به آن کلمه ایراد وارد نکند.

یک آموزش جذاب دیگه!  ویدیوی آموزش گوتنبرگ وردپرس قسمت اول

استفاده از این ابزار تصحیح خودکار برای شمایی که با Word کار میکنید شدیداً توصیه می شود. البته دقت داشته باشید که بسته به نسخۀ Word خود، باید از همان نسخۀ ابزار غلط یاب استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.