سایت رتبه سنجی الکسا

برای مقایسه میزان محبوبیت یک سایت باید روشی وجود داشته باشد تا با دسته بندی سایت های مختلف، بفهمیم که کدامیک محبوب تر هستند، پس بازدید بیشتری دارند. یکی از این روش ها استفاده از سرویس الکسا است که یک سایت رتبه سنجی محسوب می شود. الکسا تمامی سایت های موجود در سطح جهان را بررسی می کند و آنها را در سطح یک کشور و در سطح کل دنیا رتبه بندی می کند و به هر سایت یک عدد اختصاص می دهد که این عدد هر چقدر کمتر باشد یعنی بهتر است. مثلاً سایت گوگل با الکسای ۱ دنیا، اولیه سایت پر بازدید و محبوب در جهان حساب می شود. هر سایت دیگری که روش شبکه اینترنت در حال ارائه خدمات است هم یک رتبۀ الکسا دارد که در این مقاله می خواهم به شما بگویم که چطور می توان به این رتبه دست یافت.

اگر شما به عنوان مدیر سایت می خواهید بدانید که جایگاه سایت شما در چه وضعیتی است، یا در حال مقایسه سایت خود با رقبا هستید، حتماً باید بدانید که رتبه الکسای آن چقدر است. نه تنها سایت خودتان، بلکه با دانستن الکسای سایت های دیگر از جمله سایت های رقیب، به اطلاعات خوبی خواهید رسید که به پیشرفت سایت شما کمک زیادی می کند.

یک آموزش جذاب دیگه!  الکسا چگونه کار می کند ؟

برای پی بردن به الکسای سایت بهترین روش این است که نوار ابزار الکسا را روی مرورگر خود نصب کنید و هر زمان که وارد یک صفحه از یک سایت می شوید، الکسای آن سایت به شما نشان داده می شود. برای نصب نوار ابزار الکسا روی این لینک کلیک کنید و در صفحه ای که برای شما باز می شود، Install Alexa Browser Extension کلیک نمایید. نصب نوار ابزار بسته به نوع مرورگر شما شروع می شود. بعد از آن هم باید چند تا تایید را انجام دهید که کار ساده ای است.

دریافت نوار ابزار الکسا

دریافت نوار ابزار الکسا

حالا هر زمان که وارد هر سایتی می شوید، یک نماد یا آیکون در بالا سمت راست مرورگر به شما خواهد شد که رتبه الکسای آن سایت چقدر است.

روش بعدی برای دریافت رتبه الکسای یک سایت، ورود مستقیم به سایت www.alexa.com و وارد کردن نشانی دامنه سایت در جعبه ای به شکل تصویر زیر در پایین صفحه است.

دریافت رتبه الکسای سایت از طریق خود سایت alexa.com

دریافت رتبه الکسای سایت از طریق خود سایت alexa.com

بعد از اینکه روی Find کلیک کردید، اطلاعات کاملی راجع به الکسا و تعداد لینک ها و وضعیت سایت در موتورهای جستجو … نمایش داده می شوند.

البته باید بدانید که در روش نصب نوار ابزار الکسا، از شما هم یک سری اطلاعات به سرورهای الکسا ارسال می شود که در رتبه بندی سایت های مختلفی که از آنها بازدید می کنید تاثیرگذار است. اصولاً الکسا به همین صورت سایت ها را رتبه بندی می کند که هر زمان بازدید کننده ای که نوار ابزار الکسا روی مرورگرش نصب است و از سایتی بازدید می کند، یک امتیاز مثبت برای همان سایت در نظر گرفته می شود. این هم از توضیحاتی که لازم بود راجع به طریقه کار کردن الکسا خدمت شما داده شود. با دیگر آموزش های ما برای بهینه سازی سایت و رتبه بندی سایت های اینترنتی همراه ما باشید.

یک آموزش جذاب دیگه!  رتبه الکسا چیست ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.