با افزونه Affiliates Manager روی وردپرس همکاری در فروش بساز

همانطور که می‌دانید همکاری در فروش یک روش بازاریابی با کمترین هزینه برای فروش هر چه بیشتر محصولات روی سایت است. اگر با استفاده از وردپرس یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده باشید، قطعاً به دنبال روش‌هایی برای بالا بردن میزان فروش‌تان می‌گردید. من به شما پیشنهاد می‌کنم که روش همکاری در فروش را هم امتحان کنید! در این روش شما به هر بازاریاب از محصولات روی سایت‌تان یک پیوند اختصاصی می‌دهید، که خریدار اگر با آن پیوند خریدی را انجام دهد، برای بازاریاب درصدی پورسانت در نظر گرفته خواهد شد. این خود تشویقی برای مشارکت هر چه بیشتر بازاریاب‌ها با شماست.

حالا با فرض اینکه سکوی کاری ما وردپرس است، به راحتی می‌توانید از افزونه‌های همکاری در فروش برای راه اندازی یک چنین سیستمی استفاده کنید. این کار نهایتاً از شما چند دقیقه زمان خواهد گرفت و بدون درگیر شدن با مسائل کدنویسی و فنی، فروشگاه‌تان مجهز به همکاری در فروش خواهد شد.

افزونه‌های همکاری در فروش وردپرس به دو دسته پولی و رایگان تقسیم می‌شوند. افزونه‌های پولی که باید برای استفاده از آنها پرداختی داشته باشید و البته ممکن است دارای امکانات بیشتری باشد. ولی مهم‌ترین وجه تمایز افزونه‌های پولی وردپرس، قابلیت پشتیبانی آنهاست. هر زمان شما افزونه‌ای را خریداری کردید، باید انتظار داشته باشید تا در مواجه با مشکلات حتماً پشتیبانی ارائه گردد. از نمونه‌های پولی افزونه‌های همکاری در فروش وردپرس AffiliateWp نام دارد.

افزونه Affiliates Manager همکاری در فروش وردپرس

اما قصد ما در اینجا معرفی افزونهٔ رایگانی با نام Affiliates Manager است. کاربردش بسیار ساده است و تقریباً با تمامی افزونه‌های فروشگاه ساز وردپرس که در ادامه آمده است هماهنگ است:

 • WooCommerce
 • Simple Shopping Cart
 • WP eCommerce
 • JigoShop
 • Easy Digital Downloads
 • iThemes Exchange
 • WP eStore
 • Sell Digital Downloads
 • Paid Membership Pro
 • S2Member
 • Simple Membership
 • Stripe Payments

همانطور که می‌بینید، غیر ممکن است که برای ساخت فروشگاه روی وردپرس، از یکی از افزونه‌های بالا استفاده نکنید! Affiliates Manager هم خیلی راحت با همهٔ آنها کار می‌کند. با این افزونه کار استخدام و ثبت نام و ورود و مدیریت پردازش‌های خرید همگی به صورت خودکار انجام می‌شود. نحوهٔ گزارش‌گیری به صورت زنده است. یعنی هر اتفاقی رخ دهد، از طریق نمودارها و جداول قابل نمایش است. اهمیتی هم ندارد که شما یک همکار فروشنده دارید یا هزارتا! همهٔ آنها با افزونه مدیریت می‌شوند.

از نظر میزان پورسانت هم می‌توانید به صورت ثابت و هم به صورت درصدی عمل کنید. شما با افزودن بنرها یا پیوندهای تبلیغاتی، امکان استفاده از آنها توسط بازاریاب‌ها را فراهم خواهید کرد. درصد میزان پورسانت‌ها هم به ازای هر بازاریاب قابل تنظیم است. هماهنگی کاملی هم با سرویس‌های ارسال ایمیل مثل Mailchimp و MailPoet newsletter دارد و امکان سفارش سازی برای قالب های ایمیل‌ها هم وجود دارد.

سعی کردم تقریباً تمامی ویژگی‌های افزونهٔ همکاری در فروش وردپرس با نام Affiliates Manager را عنوان کنم که با دیدی باز تصمیم بگیرید که آیا از آن استفاده نمایید یا خیر. برای نصب آن هم به سادگی از داخل پیشخوان با رفتن به صفحهٔ افزونه‌ها » افزودن، نام افزونه را جستجو کنید و روی دکمهٔ نصب کن آن کلیک کنید. همین! پس از آن آماده استفاده است.

پیشنهاد می‌کنم که پس از راه‌اندازی سامانهٔ همکاری در فروش سایت‌تان، حتماً روی شناسایی آن هم کمی کار کنید و حتی هزینه کنید و این سامانه را روی سایت‌های مرتبط با بازدید بالا تبلیغ کنید. اگر محصولات با کیفیت و پورسانت جذابی داشته باشید، قطعاً شاهد رشد کسب و کارتان خواهید بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.