چطور پیمایش نرم را به سایت وردپرس اضافه کنیم؟

زمانی که با یک صفحۀ طویل از صفحات وب روبرو می شوید، آن چیزی که باعث می شود تا شما بتوانید به بخش های دیگر صفحه منتقل شوید، همان نوار پیمایش است. به این کار هم پیمایش یا اسکرول (Scroll) گفته می شود. در حالت عادی این مرورگرها هستند که ویژگی های نحوۀ پیمایش را مشخص می کنند. البته برنامه نویس سایت هم قادر است با کدهایی که می نویسد این رویه را تغییر دهد. توسعه دهندگان سایت معمولاً کاری که انجام می دهند، نرم تر کردن پیمایش و افزودن کمی پویانمایی یا انیمیشن است که به کاربر سایت در حین پیمایش صفحات حس خوبی بدهد. مطمئن هستم که شما هم در برخی از سایت ها تجربۀ چنین حسی را داشتید که با رفتن به پایین صفحه، نرم بودن پیمایش را حس کردید. حالا اگر شما هم مدیر یک سایت وردپرسی هستید و می خواهید چنین قابلیتی را به سایت خود اضافه کنید، پیشنهاد ما استفاده از افزونه های رایگان این کار است.

چطور پیمایش نرم را به سایت وردپرس اضافه کنیم

چطور پیمایش نرم را به سایت وردپرس اضافه کنیم؟

پیشمایش نرم چیست؟

همین الان که شما درون این صفحه از سایت WPTutorial.ir هستید، به دلیل طولانی بودن ارتفاع آن، یک نوار عمودی در سمت راست مرورگر شما حتماً هست که با گرفتن و کشیدن آن به سمت بالا و پایین، به بالا و پایین صفحه هدایت می شوید. این انتقال معمولاً خشک و بی روح است. اگر کمی نرمی و لطافت در این پیمایش وجود داشته باشد، که معمولاً این کار را می توان با کدهای جاوا اسکریپت انجام داد، به آن پیمایش نرم یا اسکرول نرم گفته می شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  سایت دیوار چگونه کار می کند ؟

پیمایش نرم چه مزیتی دارد؟

مهم ترین مزیت آن بهبود تجربۀ کاربری بازدید کنندگان سایت است. به این صورت که معمولاً پیمایش نرم باعث زیبایی در سایت شده و از نظر بصری برای کاربران جذاب است. به همین دلیل به ذهن شان می ماند که از سایتی که بازدید کردند، خوش شان آمده و در دفعات بعدی هم اگر پیشنهاد دیدن صفحه ای از سایت شما به آنها داده شود، حتماً استقبال می کنند.

معمولاً پیمایش صفحات سایت را هر طور که خواسته باشید می توانید سفارشی سازی کنید. اما در این کار باید طوری رفتار کنید که بازدید کننده اذیت نشود. مثلاً می توانید کاری کرد که با یک بار چرخاندن غلطک موس، تنها چند پیکسل به پایین یا بالا هدایت شود! این کار باعث اذیت شدن کاربر می شود.

چطور پیمایش نرم را به وردپرس اضافه کنیم؟

برای آنهایی که با وردپرس سایت خود را ساخته اند، افزودن پیمایش نرم کار سختی نیست. تنها کاری که باید انجام داد، نصب یک افزونه و سپس انجام تنظیمات آن است. افزونه های بسیاری برای این امر موجود است که ما افزونه MouseWheel Smooth Scroll را به شما پیشنهاد می کنیم. آموزش این افزونه هم از قبل در سایت منتشر شده است. هر چند که تنظیمات خاص و پیشرفته ای ندارد.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه اسکرول نرم وردپرس MouseWheel Smooth Scroll

اما به غیر از افزونه MouseWheel Smooth Scroll پلاگین های دیگری هم وجود دارد که در زیر یک فهرست کوچکی از این افزونه ها را تقدیم شما می کنیم که از آنها هم می توانید استفاده نمایید.

بدین ترتیب با یک تدبیر کوچک توانستیم به کاربرپسند کردن سایت افزوده و سبب رضایت هر چه بیشتر بازدید کنندگان سایت شویم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.