افزونه اسکرول نرم وردپرس MouseWheel Smooth Scroll

دقیقا زمانی که وارد سایتی با مطالب زیادی می شوید خواسته یا ناخواسته باید از ابزاری که به شما این امکان را بدهد که به آسانی در کل سایت حرکت کرده استفاده کنید که به آن نوار پیمایش (Scroll) نیز گفته می شود. اگر از این نوار ها در سایت های مختلف استفاده کرده باشید و به تفاوت آنها دقت کرده باشید می فهمید که استفاده کردن از بعضی از این اسکرول ها راحت تر می باشد و امکان جابه جایی خیلی راحت تری در داخل سایت را به ما می دهند. استفاده کردن از افزونه اسکرول زیاد کاربردی نیست. ولی بهتر است بدانید رعایت کردن و اهمیت دادن به همین موارد ریز رابط کاربری سایت شما را بالا می برد و این ارزش دادن به نیازها و احتیاجات یا بهتر بگوییم به آسایش و راحتی استفاده کننده یا خوانندگان سایت شما نسبت به سایت های دیگر وردپرسی تفاوتی می دهد که سبب بالا رفتن رتبه می شود. حالا اگر قصد استفاده کردن از این نوع افزونه اسکرول نرم وردپرس را دارید، قدم به قدم با ما همراه باشید تا موارد لازم را برای یادگیری نصب و نحوه استفاده از پیمایش نرم اسکرول در وردپرس را با افزونه MouseWheel Smooth Scroll به شما آموزش دهیم.

افزونه اسکرول نرم وردپرس MouseWheel Smooth Scroll

افزونه اسکرول نرم وردپرس MouseWheel Smooth Scroll

بیشتر سایت‌های بزرگ برای آسان تر شدن استفاده بازدیدکنندگان و نمایش دادن یا بیشتر شدن سرعت صفحات سایت از افزونه پیمایش نرم استفاده می‌کنند تا مخاطبین یا بازدیدکنندگان قادر باشند با صرف حداقل زمان ممکن محتوا و تصاویر یا کلیات صفحات سایت را به حالت پویانمایی زیبا و خیره‌کننده‌ای مطالعه نمایند، بنابراین باید به بازدیدکنندگان سایت خود خدماتی را همچون رابط کاربری آسان و پیمایش نرم اسکرول تقدیم کنید تا برای دیدن محتوای سایت شما دوباره به سایت نرم و جذاب شما سر بزنند. در ادامه به امکانات ویژه افزونه MouseWheel Smooth Scroll می‌پردازیم تا با استفاده از این افزونه پیمایش نرم را در سایت وردپرس خود ایجاد نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  چطور پیمایش نرم را به سایت وردپرس اضافه کنیم؟

امکانات خوب افزونه MouseWheel Smooth Scroll

  • امکان تغییر سرعت پیمایش در صفحه سایت
  • امکان پویانمایی در پیمایش
  • امکان تغییر دادن سرعت پیمایش با صفحه کلید
  • قابلیت کادربندی متن به نسبت پیمایش
  • قابلیت تغییر تأثیرپذیری پیمایش در صفحه سایت
  • و …

پس از بررسی کردن امکانات بخصوص افزونه MouseWheel Smooth Scroll به نصب و راه‌اندازی این افزونه می‌پردازیم.

نصب افزونه MouseWheel Smooth Scroll

برای نصب این افزونه مثل هر افزونۀ دیگری می توانید اقدام کنید. بدین منظور کافی است به صفحه افزونه ها > افزودن رفته و در جعبۀ جستجو عبارت MouseWheel Smooth Scroll را وارد کنید و صبر کنید تا جستجو انجام شود. معمولاً اولین افزونه همانی است که شما باید آن را نصب کنید. روی “هم اکنون نصب کن” آن کلیک کنید تا نصب شود. پس از آن هم روی “فعال” کلیک کنید تا افزونه فعال گردد.

پس از فعال شدن افزونه از همان لحظه، کارایی افزونه شروع شده و با تنظیمات پیش فرض شروع به فعالیت می کند. اما شاید بد نباشد با آموزش تنظیمات افزونه MouseWheel Smooth Scroll در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر بتوانید از امکانات آن استفاده کنید.

آموزش تنظیمات MouseWheel Smooth Scroll

برای رفتن به صفحه تنظیمات این افزونه، از پیشخوان اشاره گر را روی تنظیمات برده و روی Smooth Scroll کلیک کنید (تنظیمات > Smooth Scroll). همانطور که در بالای همین صفحه هم اعلام کرده، در آزمون و خطا و وارد کردن هر عدد در گزینه های مختلف و تست کردن روی سایت نگران نباشد. هیچ خطری سایت شما را تهدید نمی کند! با خالی گذاشتن هر گزینه و سپس ذخیره کردن صفحه، به حالت پیش فرض بر می گردد.

تنظیمات افزونه MouseWheel Smooth Scroll

تنظیمات افزونه MouseWheel Smooth Scroll

گروه تنظیمات Scrolling Core مربوط به تنظیمات اولیه پیمایش صفحه می شود.

  • Framerate : نرخ فریم ها که سبب نرم یا سخت تر شدن پیمایش می شود، و واحدش با هرتز می باشد در این قسمت تعیین می شود.
  • animationTime : زمان پویانمایی به واحد میلی ثانیه از این قسمت تعیین می شود.
  • stepSize : میزان پیمایشی که باید در هر دستور انجام شود را باید به واحد پیکسل از این قسمت تعیین کرد.
یک آموزش جذاب دیگه!  چطور پیمایش نرم را به سایت وردپرس اضافه کنیم؟

گروه بعدی Pulse نام دارد که سرعت رفتن به نقطۀ مورد نظر از طریق آن تعیین می شود.

تنظیمات افزونه MouseWheel Smooth Scroll

تنظیمات افزونه MouseWheel Smooth Scroll

گزینه های موجود در بخش Acceleration میزان کشش پیمایش را تعیین می کند. اینکه با هر لغزیدن به پایین، چقدر صفحه پایین تر از حالت عادی برود.

گزینه موجود در قسمت Keyboard Settings هم مربوط به تنظیمات صفحه کلید می شود. اینکه با هر دکمه از صفحه کلید چقدر از صفحه به واحد پیکسل پیمایش گردد.

در نهایت با تست کردن مقادیر مختلف برای تک تک گزینه ها و سپس تست کردن آن روی سایت، می توانید از کارکرد هر کدام به طور کامل آگاه شوید. پس دانستیم که چطور با افزونه MouseWheel Smooth Scroll از نظر پیمایش صفحات، یک حس خوبی را به کاربران سایت مان بدهیم. البته دقت داشته باشید که اگر تنظیمات را بد انجام داده باشید، نه تنها این حس خوب منتقل نمی شود. بلکه باعث اذیت شدن کاربران سایت تان هم خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.