یافتن خودکار Database Host برای وردپرس

پایگاه داده بر اساس اینکه موقعیت مکانی اش در کجا باشد، شامل انواع متخلفی است. در زمان نصب و راه اندازی وردپرس، پس از اینکه پایگاه داده را ساختید، در جعبه ای با عنوان میزبان پایگاه داده یا همان Database Host باید نوع پایگاه داده را از این حین تعیین کنید. به صورت پیش فرض عبارت localhost برای این گزینه در نظر گرفته شده است. localhost به این معنا است که نرم افزار پایگاه داده ای که وردپرس قصد استفاده از آن را دارد، روی همین سرور قرار گرفته است و نیازی نیست به سرور یا رایانه ای دیگر دسترسی داشته باشد.

یافتن خودکار Database Host برای وردپرس

یافتن خودکار Database Host برای وردپرس

در قریب به ۹۵ درصد نصب های وردپرس، مقدار گزینۀ Database Host باید همان localhost در نظر گرفته شود. اما اگر localhost برای اتصال به پایگاه دادۀ وردپرس کار نکرد، باید IP یا hostname یا همان نام سرور مقصدی که پایگاه داده روی آن قرار گرفته شده است درون این جعبه وارد گردد. در این حالت باید از بخش پشتیبانی هاستینگ خود درخواست IP سرور پایگاه داده را بکنید.

اما در حالتی که خواسته باشید کاری کنید که وردپرس به طور خودکار مقدار Database Host را دریافت کند، می توانید از ترفندی که امروز قصد آموزشش را به شما داریم استفاده کنید. برای این منظور کافی است عبارت زیر را به عنوان مقدار میزبان پایگاه داده وارد کنید:

$_ENV{DATABASE_SERVER}

این یک متغیر سیستمی است که به طور خودکار تعیین می کند که نشانی سرورِ پایگاه داده چیست. اگر می خواهید فایل پیکربندی وردپرس را براین اساس ویرایش کنید، باید خط زیر را جایگزین مقدار قبلی آن کنید:

define('DB_HOST', $_ENV{DATABASE_SERVER});

بدین ترتیب بدون اینکه بدانید نشانی پایگاه دادۀ سرور چیست، وردپرس را نصب کرده و بقیۀ مراحل را طی می کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه Search & Replace برای یافتن و جایگزین کردن در پایگاه داده وردپرس
۱۳۹۶/۰۶/۲۰

هک وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.