ویدیوهای فارسی و رایگان آموزش وردپرس

همینک دانلود و تماشا کنید

پایگاه های داده وردپرس را از هم جدا کنید

شاید برای تان جالب باشد که بدانید، روی یک پایگاه داده وردپرس می توان چندین وردپرس نصب کرد. یعنی یک دیتابیس بسازید و چندین وردپرس را درون همان دیتابیس بالا بیاورید. البته هر کدام از نصب های وردپرس باید دارای پیشوندهای مختلفی برای جداول شان باشند. یعنی اگر یکی از وردپرس ها با پیشوند جدول wp بالا می آید، آن یکی دیگر حتماً باید پیشوندش فرق داشته باشد. در غیر این صورت تداخل ایجاد می شود. این از نظر فنی اش بود. اما از نظر امنیتی انجام این کار درست نیست.

پایگاه های داده وردپرس را از هم جدا کنید

پایگاه های داده وردپرس را از هم جدا کنید

شما باید برای هر نصب وردپرس یک دیتابیس بسازید. دلیل آن هم کاملاً واضح است. بماند اینکه استقلال کامل داده های سایت درون دو تا پایگاه داده جداگانه می تواند در امر نگهداری و رسیدگی به سایت ما تاثیر داشته باشد، از طرف دیگر باعث بالا رفتن امنیت سایت هم می شود. به این صورت که اگر یکی از سایت ها با مشکل امنیتی و رخنه مواجه شد، سایت دیگر تا حد زیادی در امان مانده و خیال تان از این بابت راحت تر است.

اگر قصد دارید چند تا سایت روی یک هاست بالا بیاورید، پیشنهاد می شود که وردپرس را شبکه کنید. با شبکه کردن وردپرس به هر تعداد سایت با دامنۀ مجزا که خواسته باشید قادرید روی شبکۀ وردپرس خود داشته باشید. در حالی که وجود دو تا دیتابیس برای هر کدام از سایت ها، باعث تداخل مخصوصاً در مواقعی می شود که شما قصد ایجاد تغییر و یا جابجایی سایت و یا محتویات آن را داشته باشید. در این حالت کار شما خیلی سخت خواهد شد. مخصوصاً اگر هر کدام از سایت ها کلی نوشته و افزونه داشته باشند.

یک آموزش جذاب دیگه!  تغییر پیشوند جداول وردپرس با افزونه Search & Replace

اگر هنوز سایت های تان را راه اندازی نکردید که به سادگی می توانید این جداسازی را انجام دهید. اما اگر همین الانش این ادغام صورت گرفته، قبل از اینکه دیرتر شود برنامه ریزی کنید و شروع به جداسازی هر کدام از سایت ها کنید. یا اینکه همه سایت های خود را به صورت یک شبکه در بیاورید. راجع به وردپرس چند سایته یا شبکه به آموزش های دیگر سایت مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.

هنوز دنبال هاست خوب می‌گردید؟!

🥇 هاست حرفه‌ای همراه با؛ بسته های رایگان ویدیوهای آموزش وردپرس و طراحی سایت !
کد تخفیف 10 درصد : off10wt

خرید هاست و دامین ارزان