دسته بندی برگه وردپرس

برگه ها در وردپرس نوعی نوع نوشته یا Post Type محسوب می شوند که خیلی از ویژگی های دیگر انواع محتوا درون سایت را ندارند. مثلاً اگر شما می توانید نوشته های سایت را با استفاده از دسته بندی ها و برچسب ها، دسته بندی کنید دیگر برگه ها دارای چنین قابلیتی نیستند. یا حتی به طور پیش فرض تاریخ و زمان انتشار برگه برای بازدید کنندگان نمایش داده نمی شود. دلیل آن هم از همان خاصیت کارایی برگه ها که ایستا هستند می آید. پس چطور ما باید امکان دسته بندی برگه وردپرس را داشته باشیم؟

دسته بندی برگه وردپرس

دسته بندی برگه وردپرس

پاسخ به این سوال بسیار راحت است. شما قادر به دسته بندی برگه ها به روشی که نوشته ها را دسته بندی می کنید نیستید. اما می توانید حتی با چند خط کدنویسی، یا استفاده از افزونه هایی که یک نوع نوشته به سایت شما اضافه می کنند، یک Post Type اضافه کنید. گروه صفحاتی به پیش خوان وردپرس شما مثل گروه صفحات نوشته ها یا برگه ها اضافه خواهد شد. پس از آن حالا می توانید دسته بندی خاص خود را روی آن نوع محتوا انجام دهید.

البته اگر زیاد لازم ندارید که یک Post Type یا نوع محتوای جدیدی به سایت خود اضافه کنید، شاید بتوانید از همان نوشته ها برای انتشار محتوای نیاز به دسته بندی شده، استفاده کنید. قابل ذکر است که Post Type یک اصطلاح اختصاصی در وردپرس است که به نوعی از محتوا در سایت اشاره دارد که این گروه می تواند دارای ویژگی های خاص خود باشد و در جای جداگانه ای از سایت شما برای بازدید کنندگان نمایش داده شود. مثلاً اگر افزونه ای را برای مدیریت کتاب های الکترونیک موجود در سایت نصب کردید و گروه صفحاتی را با عنوان “کتابخانه” به پیشخوان سایت شما اضافه کرد، که از آنها می توانید کتابی را اضافه یا حذف کنید، به کتابخانۀ سایت شما نوع نوشتۀ کتابخانه گفته می شود. که می تواند امکانات خاص خود را داشته باشد. مثلاً در هنگام افزودن یک کتاب، جعبه ای برای آپلود کتاب الکترونیک به شما ارائه می کند که در حالت عادی درون Post Type نوشته ها چنین قابلیتی موجود نیست.

یک آموزش جذاب دیگه!  تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

با این توضیحات امیدوارم بحث دسته بندی برگه وردپرس را برای شما باز کرده باشم. با آموزش دیگر ما همچنان همراه باشید.

۱۳۹۷/۰۲/۰۱

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.