آموزش Yoast SEO قسمت ۹ XML Sitemap

داشتن یک نقشهٔ XML برای سایت، از نقطه نظر سئو معانی زیادی دارد. مهم‌ترین معنی آن این است که ما محتوای سایت‌مان را برای ارائه به موتورهای جستجو درون ویترین گذاشتیم. ویترینی که از نظر فنی یک سند با پسوند xml است و مشخصات تمامی محتویات سایت را درون خود دارد.

افزونهٔ Yoast SEO امکان ایجاد و مدیریت پویای یک چنین ویترینی را دارد. پویا به این معنا که به صورت خودکار با انتشار محتوای جدید روی سایت، نقشهٔ سایت به روز شده و پیوند آن محتوای جدید هم در بین دیگر محتویات درون نقشهٔ سایت جای می‌گیرد. حالا خزندهٔ موتور جستجو با مراجعهٔ به نقشهٔ سایت از انتشار محتوای جدید مطلع می‌شود. این باعث بهبود سرعت فهرست شدن محتوای سایت ما و همچنین جلوگیری از سرقت محتوایی سایت ما می‌شود.

تنظیمات مهمی از نقشه سایت XML درون افزونه Yoast SEO وجود دارد. البته در هر نسخه از Yoast SEO ممکن است تغییراتی در جایگاه قرارگیری این تنظیمات یافت شود. ولی به هر حال، باید با دانش کافی نسبت به نوع عملکرد یک نقشهٔ سایت XML بهینه، به سراغ انجام تنظیمات آن طبق این ویدیوی آموزشی، برای افزونه Yoast SEO رفت.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش Yoast SEO قسمت ۱۲ RSS

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.