آموزش Yoast SEO قسمت ۱۴ ویرایشگر فایل

دو تا سند که نقش خیلی مهمی روی سایت ما دارند، یکی robots.txt و دیگری htaccess. است. هر دوی آنها می‌توانند به طور مستقیم و غیر مستقیم روی سئوی سایت تاثیرگذار باشند. حالا برای ویرایش این اسناد، باید وارد بخش File Manager در کنترل پنل هاست شد و آنها را ویرایش کرد. اما در Yoast SEO بخش ویرایشگر فایل این امکان را به ما می‌دهد که بدون وارد شدن به کنترل پنل و خیلی ساده این ویرایش‌ها را انجام دهیم.

البته در خیلی از مواقع ویرایش این اسناد خیلی حساس است و کوچک‌ترین خطایی ممکن است در کوتاه مدت یا بلند مدت به سایت شما صدمه وارد کند. پس باید در ویرایش این اسناد دقت کافی را داشته باشید. نکتهٔ بعدی هم این است که، معمولاً افزونه سند robots.txt را به صورت مجازی ایجاد می‌کند که شاید نیازی به ساخت آن از روی File Manager نباشد.

یک آموزش جذاب دیگه!  htaccess برای وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.