جلسه ۴ : آموزش نصب وردپرس

نوبت به مرحلهٔ جذاب نصب وردپرس می‌رسد. اما قبلش باید پیش نیازهایی که در قسمت‌های قبلی راجع به آنها توضیح داده شد را تهیه کرده باشید. از مهم‌ترین این پیش نیازها هاست لینوکس است که وردپرس روی آن نصب می‌شود. روش‌های مختلفی برای انجام نصب وردپرس وجود دارد. روش همگانی آن نصب دستی وردپرس است که در این روش به صورت دستی فایل‌های وردپرس روی فضای میزبانی ریخته شده و دستی باید پایگاه داده ایجاد شود. اما در روش خودکار معمولاً تنها با چند کلیک ساده کل وردپرس روی فضای میزبانی شما نصب می شود. راجع به نصب خودکار وردپرس در جلسهٔ بعدی گفتگو خواهیم کرد.

اما نباید اشتباه کنید؛ منظور از نصب دستی این نیست که کار خیلی سخت است! در نصب دستی هم نصاب خودکار وردپرس وارد مراحل نصب می‌شود و همچنان خیلی از کارها خودکار صورت می‌پذیرد. اما همین که انتقال اسناد وردپرس و ساخت پایگاه دادهٔ آن به صورت دستی است، به آن نصب دستی گفته می‌شود. همان طور هم که گفته شد، این روش نصب وردپرس، روش متعارف و استاندارد نصب وردپرس است. به این معنی که اگر این روش را به خوبی بیاموزید، از پس دیگر روش‌های نصب هم بر خواهید آمد.

با هم به سراغ فیلم جلسهٔ چهارم آموزش جامع وردپرس خواهیم رفت.

یک آموزش جذاب دیگه!  نصب وردپرس روی کامپیوتر با InstantWP

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.