جلسه ۱۷ : ابزارک های وردپرس

یکی دیگر از امکانات وردپرس که بی‌ارتباط با ظاهر و امکانات سایت برای بازدید کنندگان نیست، ابزارک ها است. ابزارک‌ها در اصل جعبه‌هایی هستند که طراح قالب آنها را ساخته و داخل آن عناصر خاصی قرار داده می‌شود. حالا کاربر قالب می‌تواند این جعبه‌ها را در هر کجای قالب که از ابزارک‌ها پشتیبانی می‌کند جاگذاری نماید. به عنوان مثال ابزارک تقویم که یک تقویم را معمولاً در نوار کناری یا پاصفحه صفحات سایت اضافه می‌کند و کاربر با کلیک روی نام هر تاریخ، نوشته‌های همان روز نشان داده می‌شود.

معمولاً ابزارک‌های زیادی برای سفارشی سازی ظاهر سایت وجود دارند و هر کدام از آنها از قسمت پیشخوان برای خود تنظیماتی دارند. علاوه بر آن افزونه‌هایی هم هست که با نصب و فعال سازی آنها، ابزارک‌های بیشتری به این بخش برای استفاده افزوده می‌گردد. با این جلسه هم در خدمت شما هستیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  ابزارک های وردپرس چیست ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.