ابزارک گالری عکس وردپرس

وردپرس دارای قابلیتی با عنوان ابزارک است. ابزارک‌ها در اصل جعبه‌های هوشمندی هستند که با گرفتن و کشیدن قابلیت جاسازی در مکان‌های مختلف قالب را دارند. پس قالب وردپرس شما باید دارای یک چنین قابلیتی باشند. بخش مدیریت ابزارک ها، صفحهٔ ابزارک‌ها از گروه صفحات نمایش است. از بین تعداد زیاد ابزارکی که در این قسمت یافت می‌شود، یک ابزارک با نام گالری است که با استفاده از آن، می‌توان یک گروه عکس را در کنار یکدیگر به نمایش گذاشت. در ادامه بیشتر با این ابزارک آشنا می‌شویم.

ابزارک گالری عکس وردپرس

پس وارد پیشخوان شده و از گروه صفحات نمایش، روی «ابزارک‌ها» کلیک می‌کنیم. در انتهای بخش ابزارک‌های در دسترس، یک ابزارک با نام گالری هست که باید آن را گرفته و به مکانی از جایگاه‌های فعال ابزارک در قالب رها کنید. البته یک روش دیگر برای افزودن این ابزارک، کلیک روی آن برای باز شدن جعبه، و انتخاب موقعیت نمایش ابزارک است. مثلا در تصویر زیر درون قالب فعال روی سایت، دو مکان قرارگیری ابزارک وجود دارد. ما مورد پابرگ ۱ را انتخاب کردیم.

افزودن ابزارک گالری عکس وردپرس

پس از افزودن ابزارک، نوبت به انجام تنظیمات آن می‌رسد که باید روی «افزودن تصویر» کلیک کنید تا صفحه‌ای مثل اولین عکس موجود در این صفحه برای شما باز شود.

ویرایش ابزارک گالری وردپرس

در این صفحه شما باید روی تصاویری که می‌خواهید درون گالری وجود داشته باشند کلیک کرده تا به فهرست افزوده شوند. سپس روی «گالری تازه بسازید» کلیک نمایید. سپس در مرحلهٔ بعدی «درج در گالری» را کلیک کنید. برای هر عکسی هم که خواسته باشید قادرید یک عنوان تعیین کنید که معمولاً این عنوان در زیر آن به نمایش گذاشته می‌شود. هر زمان که خواسته باشید، می‌توانید در جعبهٔ اصلی ابزارک، روی «ویرایش گالری» کلیک کنید تا مجدد این پنجره باز شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  ابزارک در پیشخوان وردپرس چه وظایفی دارد؟

نتیجه به این صورت خواهد شد که در تصویر مشخص است:

نتیجه ابزارک گالری تصاویر وردپرس

به هر تعداد و در هر جایگاه که خواسته باشید می‌توانید از ابزارک گالری روی سایت خود استفاده کنید. البته به شرطی که قالب شما این ویژگی را داشته باشد. این بود از معرفی و آموزش ابزارک گالری عکس در وردپرس که امیدوارم به درد شما دوستان عزیز خورده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.