خطای http هنگام آپلود در وردپرس

یکی از خطاهایی که ممکن است در هنگام کار کردن با وردپرس با آن روبرو شوید، خطای http هنگام آپلود در وردپرس است. این خطا از بارگذاری پرونده چند رسانه ای در هنگام ارسال نوشته یا از طریق کتابخانه جلوگیری می کند. به همین دلیل ما قادر نیستیم عملاً محتوایی را به غیر از متن درون سایت خود منتشر کنیم. برای رفع این مشکل اول باید ایراد کار را پیدا کرد. چرا که دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که مسبب بروز یک چنین خطایی شوند. در ادامه دلایل مختلف آن را با هم بررسی می کنیم و راه حل هایشان را ذکر خواهیم کرد.

خطای http هنگام آپلود در وردپرس

خطای http هنگام آپلود در وردپرس

مشکل از کش مرورگر

در مواقعی که مشکل از این مورد باشد، باید کش مرورگر خود را پاک کنید. برای پاک کردن کش کافی است به تنظیمات مرورگر خود وارد شده و از قسمت content اقدام به حذف کش مرورگر خود کنید. قابل ذکر است که کش مرورگر همان اطلاعات ذخیره شده از قبل مرتبط با سایت ها است. در مواقعی که نمی توانید کش را حذف کنید، بهتر است از یک مرورگر دیگر استفاده کنید و مطمئن شوید که مشکل از مرورگر شما هست یا خیر.

مشکل از ماژول mod_security

در مواقعی که روی وب سرور آپاچی هاست شما ماژول mod_security نصب شده باشد، ممکن است قوانین موجود در این ماژول سبب بروز مشکل خطای http هنگام آپلود در وردپرس گردد. به همین دلیل باید ماژول mod_security را غیر فعال نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  رفع خطای ۵۰۰ بعد از بروزرسانی وردپرس شبکه به نسخه ۵

مشکل از Flash مرورگر

برای آپلود در وردپرس نیاز به Flash مرورگر است. به همین منظور مرورگرهایی مثل کروم که درون خودشان فلش را دارند و برای به روز کردن آن باید کل مرورگر را به روز کنید. مرورگرهایی هم مثل فایرفاکس نیاز است افزونه آن روی مرورگر به خوبی نصب شده باشد.

مشکل از میزان فضای هاست شما

اگر فضای هاست شما پر شده باشد، امکان بارگذاری فایل بیشتر روی هاست شما به هر روش داده نخواهد شد و این مشکل پیش خواهد آمد. پس باید فضای هاست را ارتقاء داده تا این خطا هم برطرف گردد.

مشکل از سطح دسترسی یا Permission

برای اینکه بررسی کنید و ببینید که آیا پوشه wp_content دارای دسترسی یا Permission درستی هست، توسط File Manager وارد شده و ببینید که آیا سطح دسترسی روی ۷۵۵ تنظیم شده است یا خیر. اگر غیر از آن باشد ممکن است مسبب بروز این خطا باشد. چنانچه php شما بصورت dso تنظیم شده است سطح دسترسی آنها باید روی ۷۷۷ تنظیم شود که البته برای خیلی از هاست ها بعید است.

پیکربندی اشتباه سرور

در حالتی که سرور به درستی پیکربندی نشده باشد، این خطا داده خواهد شد و باید از هاست هایی استفاده کنیم که از شرکت ارائه دهندۀ آن از نظر فنی مطمئن هستیم. بر همین اساس همیشه هاست و سرورهای خود را از جاهای مطمئن خریداری نمایید. اگر دیگر سایت های روی سرور با همین مشکل روبرو هستند، به قطع می توان گفت که دلیلش همین مورد است.

یک آموزش جذاب دیگه!  هک آپلود فایل در وردپرس با انواع فرمت

باز بودن صفحه بارگذاری برای مدت زمان زیاد

مواقعی هم ممکن است وجود داشته باشد که صفحۀ بارگذاری وردپرس برای مدت زمان زیادی باز بوده و حتی رایانه در آن حالت به صورت خواب زمستانی درآمده است. که باید صفحه را بارگذاری مجدد نمایید.

به هر حال با توجه به این توضیحات، باید دانست که یافتن علت اصلی مشکل اولین قدم برای پیدا کردن راه حل قطعی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.