فعال سازی ذخیره گزارش خطاهای وردپرس

در آموزش قبلی به شما طریقه فعال سازی دیباگ وردپرس را گفتیم. در ادامه آن آموزش، باید بدانید که فعال کردن نمایش خطاها به همین جا ختم نشده و شما حتی کارهای بیشتری را هم می توانید انجام دهید. مثلاً قادرید به جای نمایش این خطاها در صفحه مرورگر، آنها را درون یک سند ذخیره کنید. یا هم در صفحه مرورگر به نمایش در آیند و هم در یک سند ذخیره شوند. به جهت انجام یک چنین کاری باید از ثابت های تنظیمیِ دیگر در سند پیکربندیِ وردپرس استفاده کنیم.

فعال سازی ذخیره گزارش خطاهای وردپرس

فعال سازی ذخیره گزارش خطاهای وردپرس

به غیر از ثابت WP_DEBUG که نمایش خطاها را فعال می کرد، ما دو تا ثابت دیگر هم داریم که کارهای جالبی انجام می دهند. پس سند wp-config.php را باز کنید و در جایی که امکان ویرایش مهیا است، از این ثابت ها هم می توانید استفاده کنید.

WP_DEBUG_LOG

این ثابت ذخیره گزارش خطاهای وردپرس را در یک سند در مسیر /wp-content/debug.log فعال می کند. به این معنا که با گذاشتن کد زیر در سند پیکربندی وردپرس، از آن به بعد کل خطاها و هشدارها در سندی با نام debug.log در مسیر wp-content وردپرس ذخیره می شوند.

define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

این ثابت با ثابت WP_DEBUG هیچ تداخلی ندارد و می تواند به طور مستقل استفاده گردد.

یک آموزش جذاب دیگه!  حل خطای بروزرسانی دیگری در حال پیش‌روی است در وردپرس

WP_DEBUG_DISPLAY

ثابت بعدی WP_DEBUG_DISPLAY است که نمایش خطاها را در صفحه مرورگر فعال یا غیر فعال می کند. مقدار پیش فرض آن true است، پس در مرورگر خطا به نمایش در می آید. اما اگر مقدار false برای این ثابت تنظیم شود، خطاها نمایش داده نمی شوند.

define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );

در کنار این ثابت یا گزینه تنظیمی، می توان از ثابت قبلی، یعنی WP_DEBUG_LOG هم استفاده کرد و آن را فعال کرد، تا خطاها به جای اینکه در صفحه نمایش نشان داده شوند، به صورت گزارش درون یک سند برای بررسی آتی ذخیره شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مستندات Debugging in WordPress در اختیار شماست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.