کد نمایش ساعت و تاریخ شمسی در وردپرس

خیلی از مواقع ممکن است نیاز پیدا کنید که با استفاده از کد نمایش ساعت یا تاریخ شمسی در وردپرس، تاریخ و ساعت فعلی را براساس تنظیمات زمان محلی وردپرس، نمایش دهید. برای این منظور باید یکی از اسناد قالب یا افزونه وردپرس را باز کنید و از کدی که در ادامه به شما معرفی می‌گردد، استفاده نمایید. تابعی که برای این منظور در وردپرس تعبیه شده است، تابع jdate است. در حالی که در حالت عادی برای نمایش تاریخ و ساعت در وردپرس می‌توان از تابع date استفاده کنیم.

کد نمایش ساعت و تاریخ شمسی در وردپرس

پس برای نمایش ساعت و یا تاریخ شمسی، می‌توان مثلاً فایل header.php یا footer.php را به ترتیب برای ویرایش سربرگ یا پاصفحه تمامی صفحات سایت باز کرده و کد را در آن قرار داد. کد مربوط به نمایش تاریخ به صورت زیر است:

<?php echo jdate('l j F Y'); ?>

اما کد مربوط به نمایش زمان فعلی این گونه است:

<?php echo jdate('H:i:s'); ?>

همانطور که می‌بینید، در هر دو حالت از تابع jdate استفاده شده. با این تفاوت که نشانوندهایی که گفته است، متفاوت است. هر کد ام از حروف موجود در پرانتز روبروی تابع زمان جلالی، مربوط به نمایش یک قسمتی از تاریخ و یا ساعت است. مثلا در کد بالا حرف H نماینده ساعت، حرف i نمایندهٔ دقیقه و s نماینده ثانیه است. پس حالا که فهمدید این نشاوندها چطور کار می‌کنند، می‌توانید برای ساخت ساختار دلخواه خود از تاریخ و یا ساعت، آنها را جابجا کنید. فقط دقت کنید که تمامی آنها باید بین ‘ ‘ باشند.

یک آموزش جذاب دیگه!  پلاگین تقویم جلالی وردپرس

علاوه بر کدهایی که برای نمایش تاریخ و زمان شمسی روی وردپرس می‌توان از آنها استفاده نمود، افزونه‌هایی هم هستند که این کار را برای ما به صورت خودکار انجام می‌دهند. مثلاً افزونه های شمسی سازی وردپرس را برای این منظور می‌توانید مطالعه نمایید.

2 دیدگاه برای “کد نمایش ساعت و تاریخ شمسی در وردپرس”

 1. محمد گفت:

  سلام
  این کد کار نمیکنه
  کدی برای شمسی سازی وردپرس دارید که نیازی به نصب افزونه نداشته باشیم؟
  اگه دارید میتونید ایمیل کنید برام.
  ممنون

  1. جمال گفت:

   سلام. کدی برای شمسی سازی کل قسمت‌های وردپرس وجود نداره! چرا که این کد در نهایت میشه یک افزونه که نمونهٔ این چنین افزونه‌ها هم از قبل درون مخزن افزونه‌های وردپرس وجود داره که شما بهتره یکی از افزونه‌های شمسی سازی رو نصب کنید.
   کدی که در این مطلب آموزش داده شده، مربوط به نمایش فقط یک ساعت و تاریخ ساده توی وردپرس به صورت شمسی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.