افزونه دفترچه یادداشت وردپرس WP Dashboard Notes

آیا روی سایت شما چندین نفر هستند که در حال کارند؟ یا اینکه همیشه کارهایی که باید روی سایت انجام دهید را یادتان می رود و باید آنها را در جایی یادداشت کنید؟ در این ساعت از سایت، می خواهم به شما بهترین افزونه دفترچه یادداشت وردپرس را معرفی کنم که حرف ندارد! این افزونه WP Dashboard Notes نام دارد و حتماً یکی از افزونه هایی است که باید روی وردپرس خود نصب کنید. چرا که همیشه ما نیاز به یک دفترچه داریم تا کارها و فعالیت هایی که باید برای مان یادآوری شوند را درون آن یادداشت کنیم. این افزونه دقیقاً همان کار را برای ما انجام می دهد. علاوه بر آن، اگر سایت شما گروهی است، با استفاده از این افزونه، پیام هایی را می توانید برای دیگر کاربران سایت بگذارید تا آنها را از موضوعات مختلف مطلع نمایید.

افزونه دفترچه یادداشت وردپرس WP Dashboard Notes

افزونه دفترچه یادداشت وردپرس WP Dashboard Notes

به طور کلی قابلیت هایی که افزونه WP Dashboard Notes دارد بدین صورت هستند:

  • یادداشت های رنگی
  • یادداشت از نوع فهرستی یا متن ساده
  • یادداشت عمومی یا خصوصی
  • ویرایش در صفحۀ اصلی پیشخوان وردپرس
  • افزودن یادداشت به تعداد دلخواه و بدون محدودیت
  • قابلیت گرفتن و کشیدن هر یادداشت و برای ساماندهی جایگاه آنها
  • بدون نیاز به کلیک روی دکمۀ ذخیره!

پس از نصب و فعال سازی افزونه WP Dashboard Notes تنها تغییری که خواهید دید، در صفحۀ اصلی پیشخوان وردپرس است. یک پیوند در نوار افقی بالای صفحه پدیدار خواهد شد با نام Add note. که با کلیک روی آن اولین جعبۀ یادداشت ساخته می شود و آماده است تا شما متن تان را در آن وارد کنید.

افزودن یک جعبه یادداشت خالی در WP Dashboard Notes

افزودن یک جعبه یادداشت خالی

جعبه یادداشتی که ساخته می شود، به صورت فهرست وار است. یعنی شما باید درون جعبۀ List item یک چیزی بنویسید و Enter را از صفحه کلید بزنید. سپس به سراغ مورد بعدی بروید. یک حالت دیگر هم می توانید متن وارد کنید و آن متن ساده است. یعنی فهرست وار نباشد. برای این کار باید اشاره گر را همانطور که روی جعبۀ یادداشت قرار دارد، به پایین سمت چپ آورده و روی علامت قلم و کاغذ سفید (دومین مورد از سمت چپ) کلیک کنید. جعبه یادداشت به متن ساده تبدیل می شود. البته فهرست هایی که از قبل وارد کردید، هنوز موجودند و قادرید آنها را هنوز ویرایش یا حذف نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه یادداشت وردپرس برای نوشته ها Notely

دیگر دکمه های ویرایشی پایین جعبه یادداشت شامل، Give me a color برای تغییر رنگ پس زمینۀ یادداشت (مورد سوم از سمت چپ) و دستور Visibility (مورد چهارم از سمت چپ) برای تغییر حالت دیداری استفاده می شود. به دو حالت نمایش برای عموم کاربرانی که وارد پیشخوان می شوند و شخصی در می آید. در حالت پیش فرض عمومی است و همۀ کسانی که وارد پیشخوان می شوند قادرند این یادداشت را ببینند. برای حذف کردن یک یادداشت هم باید روی علامت سطل زباله در پایین سمت راست آن کلیک کنید.

به هر تعداد که خواسته باشید می توانید جعبه یادداشت به صفحۀ اصلی پیشخوان وردپرس خود اضافه نمایید و آنها را برای تمایز بهتر رنگ بندی کنید. به تصویر زیر نگاه کنید که دو جعبه یادداشت با رنگ های مختلف و در دو وضعیت متن ساده و فهرست وار موجود هستند. مزیت یادداشت های فهرستی این است که هر کدام را که خواستید را می توانید تیک زده و به اصطلاح آن کار را انجام دادید.

نمایی از یادداشت های WP Dashboard Notes

نمایی از یادداشت های WP Dashboard Notes

یکی از کاربردهای مفید افزونه WP Dashboard Notes این است که شما برای خود کارهای قابل انجام را فهرست کنید و یکی یکی بعد از به پایان رساندن هر کدام، تیک هر کدام را بزنید. یا یک یادداشت متنی بنویسید و آن را در پیشخوان قرار دهید تا در دفعات بعدی که وارد پیشخوان می شوید برای شما یادآوری گردد. از مهم ترین کاربردهای دیگر این افزونه این است که کارهایی که کلاً باید توسط دیگر نویسندگان یا کاربران سایت انجام شوند را فهرست کنید و آنها بتوانند پیام شما را به عنوان مدیر کل سایت ببینند.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه یادداشت وردپرس LH Dashboard Notes

به هر حال افزونه WP Dashboard Notes را می توان به عنوان بهترین افزونه یادداشت گذاری در وردپرس نامید و در مدیریت سایت همان حلقۀ گمشده ای است که تا به حال در وردپرس وجود نداشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.