افزونه یادداشت وردپرس LH Dashboard Notes

LH Dashboard Notes نام یک افزونه ساده اما مفید است که با استفاده از آن می توان در وردپرس یادداشت نوشت و آن را در صفحه اصلی پیشخوان به صورت یک جعبه به نمایش گذاشت. هم در سایت های تک کاربره و هم در شبکه وردپرس به خوبی کار می کند. البته در شبکه وردپرس، امکان افزودن یادداشت برای مدیر شبکه فراهم است و دیگر کاربران تنها قادرند یادداشت ها را ببینند. این برای آن دسته از سایت های شبکه که مدیر شبکه باید اطلاع رسانی ای را به دیگر کاربران انجام دهد، بسیار مفید است. با ادامه برای آموزش LH Dashboard Notes همراه باشید.

افزونه یادداشت وردپرس LH Dashboard Notes

افزونه یادداشت وردپرس LH Dashboard Notes

طریقۀ کار کردن با افزونه LH Dashboard Notes بسیار ساده و راحت است. شما اول باید این افزونه را نصب و سپس آن را فعال کنید. پس از فعال شدن گروه صفحاتی با عنوان Dash Notes به پیشخوان شما افزوده می شود که دو تا صفحه دارد. صفحه اول که عنوانش All Notes است، تمامی یادداشت هایی که تا الان نوشتن شدند را نشان می دهد و می توان روی آنها کنترل کاملی داشت. مثلا هر کدام را که خواستیم ویرایش کنید یا مواردی را حذف نمایید. تصویری از این بخش را در زیر می بینید.

صفحه فهرست تمامی یادداشت های LH Dashboard Notes

صفحه فهرست تمامی یادداشت های LH Dashboard Notes

اما صفحه بعدی Add New به معنای افزودن یادداشت جدید است. البته تصویر زیر صفحه ویرایش یک یادداشت از قبل نوشته شده را نشان می دهد. که نشان دهندۀ این موضوع است که صفحه ساخت یادداشت تازه با ویرایش آن یکی است و هیچ تفاوتی ندارند. در این صفحه به مانند زمانی که می خواهید یک نوشته به سایت اضافه نمایید، باید یک عنوان و متن برای آن تعیین کنید و روی انتشار کلیک نمایید. در متن یادداشت خود هم هر چه که خواسته باشید، از لینک گرفته تا عکس و فیلم قادرید استفاده نمایید. مثلاً یک یادداشت صوتی یا تصویری بسازید.

افزودن یک یادداشت با LH Dashboard Notes

افزودن یک یادداشت با LH Dashboard Notes

حال که یادداشت را ایجاد کردید، اگر به صفحه اصلی پیشخوان بروید، یک جعبه با عنوانی خواهید دید که در زمان ساخت یادداشت وارد کردید. متن آن هم در زیرش نقش بسته است. حالا وقت آن است که تصمیم بگیرید که آیا نیاز به یادداشت دیگری دارید که به این شیوه در پیشخوان منتشر کنید یا خیر.

نمایش یادداشت در صفحه اصلی پیشخوان

نمایش یادداشت در صفحه اصلی پیشخوان

استفاده از شیوه یادداشت گذاری با استفاده از افزونه LH Dashboard Notes برای زمان هایی که قصد یادآوری یک نکته به خود یا دیگر کاربران سایت را داریم بسیار مفید است. حتی اگر خیلی فراموش کار هستید یا کارهای زیادی دارید که باید انجام دهید، باز هم این افزونه به کمک شما خواهد آمد. افزونه های دیگری هم برای گذاشتن یادداشت در وردپرس وجود دارند که پیشنهاد خواندن مقالات معرفی و آموزش آنها را هم به شما داریم.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه یادداشت وردپرس Dashboard Sticky Notes
۱۳۹۷/۰۵/۲۲

افزونه های وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.