افزونه اکیسمت چیست ؟

افزونه های وردپرس به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. یکی از این دسته ها، افزونه های امنیتی و ضد هرزنامه هستند. یکی از افزونه هایی که در این دسته جای می گیرند، افزونه اکیسمت یا Akismet نام دارد. این افزونه از ارسال اسپم یا هرزنامه به سایت جلوگیری می کند. در جریان هستید که وردپرس قابلیتی با نام ارسال دیدگاه یا نظر دارد. بازدید کنندگان سایت قادرند با وارد کردن نام و ایمیل خود، دیدگاه شان را راجع به هر صفحه از سایت ارسال کنند. حالا همین بخش دیدگاه ها که یک قابلیت مفید برای سایت ماست، اگر به خوبی کنترل نشود، به یک مکانی برای ارسال هرزنامه و لینک های تبلیغاتی در سایت ما بدل می شوند. افزونه اکیسمت کاری که انجام می دهد این است که جلوی ارسال یک چنین دیدگاه های ناخواسته ای که در اصل جفنگ و هرزنامه هستند را می گیرد.

افزونه اکیسمت چیست

افزونه اکیسمت چیست ؟

در زمان نصب وردپرس، اکیسمت فعال نیست. شما باید به بخش افزونه های نصب شده رفته و آن را فعال کنید. پس از فعال کردن باید کلید API ای که از سایت akismet.com گرفته شده را وارد افزونه کنید تا افزونه بتواند به درستی کار کند. به جهت اینکه ما آموزش کامل Akismet را در سایت منتشر کردیم، برای انجام این کار شما را به این آموزش ارجاع می دهیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش کامل افزونه Akismet

حالا که اکیسمت را فعال سازی کردید، دیگر کار خاصی نیاز نیست انجام دهید. هر زمان که دیدگاهی در سایت گذاشته می شود، اکیسمت بررسی می کند که آیا این دیدگاه جفنگ هست یا خیر. این کار را به واسطه مولفه های زیادی انجام می دهد و اگر دیدگاهی به نظر اکیسمت جفنگ بود، آن را در دستۀ جفنگ ها در صفحه مدیریت دیدگاه ها قرار می دهد.

بخش جفنگ ها در صفحه مدیریت دیدگاه های وردپرس

بخش جفنگ ها در صفحه مدیریت دیدگاه های وردپرس

جفنگ ها یا هرزنامه ها، معمولاً حاوی لینک های زیادی هستند و عمدتاً هم تبلیغاتی اند. یا به زبانی به غیر از زبان اصلی سایت ارسال می شوند. علاوه بر آن ایمیلی که در فیلد ایمیل هنگام ارسال دیدگاه وارد می کنند، ایمیل های تبلیغاتی و شناخته شده ای هستند. اکیسمت از روی این موارد است که تشخیص می دهد آیا دیدگاهی جفنگ هست یا خیر.

قابل ذکر است که اکیسمت افزونه ای است که توسط توسعه دهندگان اصلی خودِ وردپرس نوشته شده است و کاملاً هم رایگان است.

پس شما با نصب و فعال کردن اکیسمت روی سایت خود، از شر بیشتر جفنگ ها روی سایت تان خلاص خواهید شد. دقت کنید که اگر این کار را نکنید، یا کلاً از هیچ ابزار ضد هرزنامه ای استفاده نکنید، بعد از مدتی سایت شما پر خواهد شد از دیدگاه های تایید شده و نشده ای که قطعاً سایت شما را خراب خواهند کرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش کامل افزونه Akismet

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دفع کردن هرزنامه ها و جفنگ های سایت و تنظیماتی که باید روی اکیسمت انجام دهید تا بتواند به خوبی به وظیفه خود عمل کند، با دیگر آموزش های سایت ما همراه باشید. آموزش های تصویری خوبی را در WPTutorial.ir نوشتیم!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.