آموزش کامل افزونه Akismet

آکیسمت به عنوان یک افزونه برای محافظت از سایت در برابر ارسال های هرزنامه یا جفنگ مورد استفاده بسیاری از سایت های وردپرسی است. این افزونه توسط گروه Automatic و توسعه دهندگان اصلی وردپرس نوشته شده و کارایی و کیفیت آن در حال افزایش است. کاری که این افزونه انجام می دهد این است که با هر ارسال دیدگاه در جایی از صفحات سایت، بررسی می کند که آیا آن دیدگاه جفنگ هست یا خیر. اگر بود، به دسته دیدگاه های جفنگ منتقل شده تا مدیر بعداً بتواند آن را جداگانه بررسی نماید. به علت کاربرد زیاد این افزونه تصمیم گرفتیم آموزش کامل افزونه Akismet را هم تولید و در کنار دیگر آموزش ها در سایت منتشر کنیم.

آموزش کامل افزونه Akismet

آموزش کامل افزونه Akismet

برای کار کردن با افزونه ضد هرزنامه Akismet ما باید ابتدا آن را نصب و سپس فعال سازی کنیم. این کار را از صفحه افزونه ها > افزودن می توان انجام داد که اگر راجع به نصب افزونه در وردپرس اطلاعاتی ندارید، به آموزش ها گذشتۀ ما مراجعه کنید (در سایت جستجو کنید).

به محض فعال کردن آکیسمت یک نوار سبز رنگ در بالای پیشخوان نقش می بندد که به شما مرحلۀ بعدی را متذکر می شود.

نوار اطلاعیه پیکربندی Akismet

نوار اطلاعیه پیکربندی Akismet

روی دکمه آبی رنگ “حساب کاربری اکیسمت خود را تنظیم کنید” کلیک کنید، تا به صفحه تنظیمات > ضد هرزنامه منتقل شوید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه اکیسمت چیست ؟

آکیسمت برای اینکه بتواند به درستی کار کند، نیاز به یک کلید API دارد. این کلید را با ثبت نام در سایت akismet.com می توانید دریافت کنید. پس اگر در این صفحه روی “دریافت کلید API” کلیک کنید، به صفحه ای هدایت خواهید شد که با ثبت نام قادرید این کلید را دریافت کنید و در صفحه ای از پیشخوان که برای شما باز شده است وارد کنید.

صفحه فعال سازی Akismet

صفحه فعال سازی Akismet

اگر هم از قبل این کلید را دارید، درون جعبۀ پایین صفحه واردش کنید و روی “ارتباط با کلید API” کلیک کنید.

نکته: لازم نیست برای هر کدام از سایت های وردپرسی خود یک کلید API جداگانه داشته باشید. همان کلیدی که برای یکی از سایت های استفاده کردید، روی سایت های دیگر شما هم کار خواهند کرد.

پس از آن Akismet شما به طور کامل فعال شده و تنظیمات آن نمایان می شود.

صفحه تنظیمات Akismet

صفحه تنظیمات Akismet

  • کلید API : این همان کلیدی است که برای فعال کردن آکیسمت استفاده شد. می توانید از اینجا تغییرش دهید.
  • نظرات : برای نمایش تعداد دیدگاه های تایید شده مربوط به هر کاربر این گزینه را فعال کنید.
  • سخت گیری : نحوۀ سخت گیری راجع به بررسی دیدگاه ها و جفنگ کردن آنها را تعیین می کنید.
  • حریم خصوصی : نمایش اطلاعیه حریم خصوصی را فعال و غیر فعال می کند.
  • لغو ارتباط با حساب کاربری : با کلیک روی این دکمه ارتباط افزونه با حساب کاربری شما، به واسطۀ همان کلیدی که وارد کردید، لغو می شود.
یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه اکیسمت چیست ؟

بعد از انجام این تنظیمات روی “ذخیره‌ی تغییرات” کلیک کنید.

از الان به بعد، آکیسمت به عنوان مامور حفظ سایت شما از دیدگاه های تبلیغاتی و مضر، تمامی بررسی ها را انجام می دهد. دیدگاه هایی که جفنگ شناخته می شوند، در دسته ای با همین نام، در صفحه دیدگاه‌ها برای بررسی بیشتر به نمایش گذاشته می شود. حالا شما می توانید یا آنها را برای همیشه حذف کنید. یا اگر اشتباهی صورت گرفته، آن را تایید کرده و در سایت نمایش دهید.

این بود از آموزش کامل افزونه آکیسمت که خدمت شما تقدیم شد. به نظر می رسد که کار سختی نیست. تنها باید کلید API را وارد کرد و تنظیمات اولیه آن را انجام داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.