آموزش بارگذاری وردپرس

بارگذاری در اینترنت به معنای آپلود است. یعنی ارسال یک سند روی اینترنت را بارگذاری یا همان آپلود می‌گویند. که دقیقاً برعکس دانلود است؛ یعنی دریافت یک سند از روی اینترنت. حالا وقتی صحبت از بارگذاری وردپرس می کنیم، دو تا معنی به خود می گیرد. اول اینکه سند وردپرس را روی فضای میزبانی، جایی که قصد نصب کردن وردپرس را داریم بارگذاری کنیم (آپلود کنیم). و دیگری ممکن است برخی‌ها به کل فرآیند نصب وردپرس بارگذاری بگویند.

آموزش بارگذاری وردپرس

اول از بارگذاری وردپرس به معنای آپلود سند فشردهٔ وردپرس صحبت می کنیم. اگر شما به سایت اصلی وردپرس سری زده باشید، می‌بینید که صفحه ای با نام Download وجود دارد. با کلیک روی پیوند دریافت وردپرس، یک سند zip که در اصل یک سند فشرده شده است دریافت کرده که باید آن را به همین صورت روی هاست یا فضای میزبانی خود قرار دهید.

برای این منظور می توانید از ابزار File Manager در کنترل پنل هاست استفاده کنید. کنترل‌پنل‌های معروف سی پنل و دایرکت ادمین هستند. وارد آن شده و روی File Manager کلیک کنید. حالا به مسیری بروید که می‌خواهید سند وردپرس را در آنجا قرار داده و از ابزار Upload برای بارگذاری استفاده کنید.

این از آموزش بارگذاری وردپرس به تنهایی. حالا اگر به دنبال ادامهٔ کار، قصد نصب کردن وردپرس را هم داشته باشید، در ادامه باید یک پایگاه داده برای وردپرس هم ایجاد کنید و اطلاعات آن را به نصاب وردپرس بدهید. این کار چندان سخت نیست. از طریق خود کنترل پنل میتوان این دیتابیس یا همان پایگاه داده وردپرس را ایجاد کرد و کاربرش را به آن متصل کرد. برای این موارد توضیحات کاملی تا الان درون سایت منتشر شده.

حالا زمان اجرا کردن نصاب وردپرس به واسطهٔ یک مرورگر اینترنتی است. یعنی باید نشانی سایت را باز کنیم و به مسیری برویم که وردپرس نصب شده است. کار نصب به سادگی شروع می‌شود. اگر دنبال یک آموزش کامل به همراه ویدیوی آموزش نصب وردپرس روی هاست و یا حتی لوکال هاست (رایانه شخصی) می‌گردید، به صفحات دیگر سایت مراجعه نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  مقدمه ای راجع به نصب وردپرس روی لوکال هاست +‌ ویدیو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.