بسته نصبی وردپرس چیست ؟

خودِ وردپرس یک بسته به صورت فشرده zip شده است که برای نصب و اجرا روی هاست، باید از حالت فشرده خارج شود و نصاب آن اجرا گردد. وقتی صحبت از بسته نصبی وردپرس می شود، می توان تعاریف مختلفی برای آن ترسیم کرد. یکی از آنها همین بسته ای است که خدمت شما عرض کردم و برای نصب وردپرس روی هاست به آن نیاز بود است. اما صبر کنید. در اصل بسته نصبی وردپرس یک بسته فراتر از این است. بسته نصبی وردپرس یک پرونده فشرده شدۀ zip است که شامل تمامی افزونه ها، قالب ها، محتویات پایگاه داده، به علاوۀ پرونده های خودِ وردپرس است. یعنی یک سایت وردپرس کامل! به این مجموعه بسته نصبی وردپرس گفته می شود.

بسته نصبی وردپرس چیست

بسته نصبی وردپرس چیست ؟

این مجموعه دارای یک نصاب هم هست. یعنی علاوه بر محتویات سایت، دارای یک نصاب هم هست که یک فایل php است. با اجرای آن فایل php همه چیز از حالت فشرده خارج می شود و سر جای خودش قرار می گیرد. پس از آن یک سری تنظیمات مهم هم روی پایگاه داده سایت و دیگر هم اجرا می شود که در نهایت باعث می شود سایت با تمام اجزا بدون مشکل به کار خود ادامه دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۵ : نصب خودکار وردپرس با Site Software

بسته نصبی وردپرس معمولاً برای انتقال سایت از یک مکان یا میزبان به میزبان دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. خود شما با استفاده از افزونه هایی مثل Duplicator می توانید چنین بسته ای را بسازید. از طرف دیگر کسانی که قالب های سنگین و پیشرفته می سازند، معمولاً برای نصب یک چنین قالب هایی هم بسته نصبی ایجاد می کنند، که خریدارِ قالب بدون مشکل بتواند از تمامی امکانات قالب در همان مرحلۀ اول استفاده کند و نخواسته باشد تک تک تنظیمات آن را انجام دهد.

پس دانستیم که بسته نصبی وردپرس یک بسته کامل از تمامی اجزای یک سایت کامل است که معمولاً یا برای انتقال سایت و یا برای نصب سادۀ کل مجموعه می توان از آن استفاده کرد. در آموزش های دیگر سایت طریقه ساخت یک چنین بسته نصبی را با استفاده از ابزارهایی مثل افزونه Duplicator آموزش خواهیم داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.